ATP Rim: Đoković vrnil izgubljeno in po pravem trilerju slavil v treh nizih

Prvi igralec sveta je na vrhu ATP lestvice z razlogom. Novak Đoković je danes le prišel do zmage proti mlademu Stefanosu Tsitsipasu, ki je včeraj igral odlično in je kljub deževni prekinitvi ohranil mirne živce ter celo prišel do vodstva 1:0 v nizih. Na tej točki bi Grk verjetno želel, da bi s tekmo nadaljevala, ampak vreme je rešilo Srba, ki je pridobil dodatno noč za sestavo taktike.

Novak Đoković (Foto: tennisworldusa.org)

Počitek mu je dobro del, in ko sta danes nadaljevala, je bilo razmerje moči vseeno malo drugačno. Še vedno pa sta se borila prav do zadnje točke. Tsitsipas je v drugem nizu celo vodil, serviral je za prednost 5:3, a Novak je vendarle obrnil niz sebi v prid in slavil s 7:5. V tretjem nizu smo zmagovalca enako dobili šele v dvanajsti igri pri 7:5. Tudi tam smo videli več preobratov, saj je Tsitsipas že vodil s 3:1 in imel dve priložnosti za dodaten odvzem servisa, ampak “Nole” je še enkrat več zablestel, ko je bilo to najbolj potrebno. Vajo je ponovil nekaj iger kasneje, ko je Grk serviral za zmago pri rezultatu 5:4. Srb je dobil tri igre zapored in se zasluženo uvrstil v polfinale.

Grk je ubranil 17 izmed 23 break priložnosti, kar kaže na to, kako zelo psihološko močan je postal skozi leta, pa čeprav mu je danes čisto malo zmanjkalo. Novak je udaril 42 winnerjev in tudi 35 neizsiljenih napak, razlike med tenisačema pa so bile skozi celo tekmo zanemarljive. Oba sta dala vse od sebe, saj so to zahtevali tudi igralni pogoji.

Čeprav je Novak prvi igralec sveta in že zdaj eden najboljših tenisačev v zgodovini, je bila ta zmaga proti mlajšemu Stefanosu Tsitsipasu, ki mu je v preteklosti že povzročal veliko težav, izjemno pomembna. Sploh, ker se približuje Roland Garros, njegov največji rival, Rafael Nadal, pa se je v polfinale uvrstil že včeraj in je imel več časa za počitek. Bitka za zmago na turnirju serije Masters v Rimu je torej še kako odprta. Tisti, ki bo slavil, pa bi lahko imel pomembno psihološko prednost, če se Đoković in Nadal srečata v Parizu.

Srb ne bo imel veliko časa za počitek, že danes ob 18.30 igra proti Lorenzu Sonegu.

Rafael Nadal pa bo prej igral proti Reillyju Opelki.