ATP Monte Carlo: Tsitsipas do šestega naslova v karieri, prvega na Mastersih

Stefanos Tsitsipas (Foto ATP Tour Facebook)

Grk Stefanos Tsitsipas je zmagovalec drugega teniškega Mastersa sezone 2021 v monaškem Monte Carlu. V finalu turnirja z nagradnim skladom 2,46 milijona evrov je ugnal Rusa Andreyja Rubleva s 6:3, 6:3. Dvoboj je trajal uro in 12 minut, 22-letnik iz Aten pa je prišel do šeste turnirske zmage v karieri, prve na mastersih.

Pred tem je bil Grk najboljši še dvakrat v Marseillu (2020, 2019), Estorilu (2019) in Stockholmu (2018), največji uspeh kariere pa je zmaga na zaključnem turnirju osmerice v Londonu novembra 2019. Še osemkrat je izgubil v finalih, od tega na dveh Mastersih v Torontu in Madridu. Rublev na drugi strani ostaja pri osmih turnirskih zmagah, v finalih pa je doživel šele tretji poraz.

V medsebojnih obračunih je Tsitsipas povedel s 5:3. Današnji obračun v hladnem in občasno tudi deževnem Monte Carlu je začel odlično in v drugi igri prvič odvzel servis leto dni starejšemu Rusu. Slednji po zmagah proti Špancu Rafaelu Nadalu v četrtfinalu in Norvežanu Casperju Ruudu v polfinalu ni našel prave igre. Tsitsipas je ves čas prevladoval, prvi niz pa je bil njegov po natanko pol ure.

V drugem je 23-letni Atenčan na drugi break v dvoboju čakal do tretje igre, Rublev pa kljub boljši igri v nadaljevanju ni prišel do priložnosti za odvzem servisa. Še več, tretjega je v deveti igri dosegel Tsitsipas in v žep pospravil 251.000 evrov. Moskovčanu v uteho ostaja 150.000 evrov, obenem pa še naprej išče pot do prve osvojitve turnirja serije masters.