ATP Melbourne: Dimitrov rešil dve zaključni žogici in se pridružil Nadalu v polfinalu

Grigor Dimitrov (Foto: ATP)

Bolgar je imel neugodnega nasprotnika. Igral je proti Nizozemcu Boticu van de Zandschulpu, ki je v preteklosti že dokazal svojo kvaliteto. Tokrat se je moral Dimitrov pošteno nagarati in ubraniti dve zaključni žogici, a je vendarle prišel čez ciljno črto kot zmagovalec in se uvrstil v polfinale ATP turnirja v Melbournu.

Slavil je s 6:7, 6:0 in 7:5 po 2 urah in 45 minutah. Van de Zandschulp je serviral za zmago pri rezultatu 6:3 in 40/15 v tretjem nizu, nato pa je doživel odzvem servisa v igri, ki je trajala kar 24 točk.

Dimitrov, ki išče deveto ATP trofejo, bo igral proti Maximeju Cressy, ki je izločil še Jaumeja Munarja s 7:6 in 6:4 v 2 urah in 25 minutah. Cressy je rešil dve zaključni žogici v podaljšani igri tretjega niz proti Reilly Opelki v četrtek.