ATP Madrid: Tsitsipas odpravil Pairea

Stefanos Tsitsipas (Foto: Corinne Dubreuil ATP Tour)

Grk bo danes igral proti Casperju Ruudu.

Stefanos Tsitsipas je letos v izjemni formi, kar je dokazal s prepričljivo zmago proti Benoitu Paireu s 6:1 in 6:2 v drugem krogu ATP turnirja serije Masters v Madridu. Francoz se je ukvarjal ne le s svojim temperamentom, ampak tudi z lažjo poškodbo, ampak karkoli je poskusil, je Tsitsipas imel pripravljen odgovor. Tako se je po 54 minutah uvrstil v tretji krog. 22-letnik je sedaj izenačil z Andreyjem Rublevim po zmagah v letu 2021 (27).

Tsitsipas, ki je pred kratkim zmagal na Masters turnirju v Monte-Carlu, je igral svojo tipično agresivno igro, s katero je konstantno spravljal v težave svojega nasprotnika. Po prvem nizu je Paire na igrišče poklical fizioterapevta, ki mu je povil abdominalni del, ampak Tsitsipas se ni dal motiti. Nadaljeval je v svojem stilu in zmaga je prišla hitro.

Četrti nosilec je sedaj 350 točk za Rublevim na ATP lestvici. Na pesku pa ima letos rekord 10-1 v tekmah, edini poraz je prišel v finalu Barcelone proti Rafaelu Nadalu. Naslednji ga čaka Casper Ruud, ki je premagala Yoshihita Nishioko.