ATP Madrid: Alcarazu bo nasproti mreže za naslov stal Zverev

Alexander Zverev (Foto: ATP)

Potem ko se je komaj 19-letni španski teniški igralec Carlos Alcaraz uvrstil v finale turnirja serije Masters 1000 v Madridu, se mu je pridružil še olimpijski prvak Nemec Alexander Zverev. Branilec naslova je v drugem polfinalu po uri in 53 minutah s 6:4, 3:6 in 6:2 premagal Grka Stefanosa Tsitsipasa in se mu maščeval za poraz v Monte Carlu pred tremi tedni.

Alexander Zverev ponovno našel svoj najboljši tenis (Foto: ATP)

Prvi finalist turnirja je na veselje domačih navijačev postal Alcaraz, ki je v četrtfinalu najprej izločil ljubljenca domačega občinstva, 13-kratnega zmagovalca Roland Garrosa Rafaela Nadala, nato pa je v polfinalu vzel skalp še prvemu igralcu sveta Novaku Đokoviću. Alcaraz je srbskega zvezdnika premagal po treh urah in 38 minutah s 6:7 (5), 7:5 in 7:6 (5).

Za Alcaraza je bila to 27. zmaga letos, osvojil pa je tri turnirje – Rio de Janeiro, Miami in Barcelono.

Petindvajsetletni Zverev pa je precej bolj izkušen in bo zaigral v svojem prvem večjem finalu letos. Čeprav je Zverev trenutno šest mest višje na svetovni lestvici, je Alcaraz favorit glede na igro. Konec koncev je 19-letnik na poti do finala izločil dva zvezdnika zaporedoma.

“Zanj ni meja,” je Zverev pohvalil tekmeca v finalu: “To osrednje igrišče je 15 let pripadalo Rafaelu Nadalu, naslednjih 15 let pa bo verjetno pripadalo Carlosu Alcarazu.”

Pravzaprav je uvrstitev Zvereva v finale za mnoge presenečenje, saj je še prejšnji teden izpadel po uvodnem dvoboju na turnirju v domačem Münchnu. Ta teden pa je resda iz dvoboja v dvoboj nizal boljše predstave in na koncu premagal tudi Cicipasa; zmagovito točko je dosegel ob 1.09 zjutraj po lokalnem času.

Kljub temu je po polfinalni zmagi ostal na osrednjem igrišču Caja Magica, da bi nato treniral. “Ker jutri igram proti trenutno najtežjemu možnemu tekmecu,” je svojo dodatno “nočno izmeno” v španski prestolnici utemeljil Zverev.