ATP LESTVICA: Đoković kljub porazu še vedno kraljuje

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković kljub bolečem porazu v finalu Odprtega prvenstva ZDA ostaja na vrhu lestvice ATP že 338. teden. Zmagovalec turnirja v New Yorku, Rus Daniil Medvedev je drugi, razlika pa ostaja podobna kot pred dvema tednoma. Najboljši Slovenec je Aljaž Bedene, ki je zdrsnil na 79. mesto.

Novak Đoković (foto Getty)

Đoković je v finalu New Yorka neuspešno lovil naziv drugega igralca v odprti eri tenisa po Avstralcu Rodu Laverju (1969) z zmagami na vseh štirih največjih turnirjih sezone. V prvi deseterici je po zadnjem Grand Slamu sezone prišlo do nekaterih sprememb. Prvi štirje ostajajo na svojih mestih, Đoković, Medvedev, Grk Stefanos Tsitsipas in Nemec Alexander Zverev, na peto mesto pa je napredoval Rus Andrey Rublev. Mesto je pridobil tudi Italijan Matteo Berrettini, ki je zdaj sedmi, nekaj pa sta izgubila Španec Rafael Nadal in lanski zmagovalec OP ZDA, Avstrijec Dominic Thiem. Med deseterico najboljših se je prvič v karieri prebil Norvežan Casper Ruud.

Slovenija v New Yorku ni imela svojih predstavnikov. Aljaž Bedene je udeležbo odpovedal zaradi zdravstvenih težav in na lestvici izgubil 12 mest. Zdaj je 79. igralec sveta. Blaž Rola je pridobil osem mest in je 172., Blaž Kavčič pa je 244., potem ko je izgubil 25 mest.