ATP Beograd: Berrettini ustavil nalet Karatseva

Italijanski teniški igralec Matteo Berrettini je zmagovalec turnirja serije ATP v Beogradu z nagradnim skladom 711.800 evrov. V finalu je deseti tenisač lestvice ATP ugnal Rusa Aslana Karatseva s 6:1, 3:6, 7:6 (0). Dvoboj je v teniškem centru Novaka Đokovića trajal natanko dve uri in pol.

Letošnja ruska senzacija je v soboto v polfinalu ugnala prvega nosilca, domačina in lastnika teniškega centra Novaka Đokovića, dvoboj pa je trajal kar tri ure in pol. Utrujenost se je 27-letniku poznala tudi danes v prvem nizu, ki ga je Berrettini zlahka dobil s 6:1. Rus pa se ni dal, drugi niz je dobil s 6:3, v tretjem pa sta bila tekmeca ves čas izenačena. Berrettini si je v 12. igri priigral prvo priložnost za zmago, a se je Karatsev rešil v podaljšano igro. V njej pa je Italijan slavil brez izgubljene točke za četrti naslov na najvišji ravni.

Doslej je 25-letnik iz Rima slavil v Gstaadu (2018), Budimpešti (2019) in Stuttgartu (2019), enkrat pa je finale izgubil, in sicer v Münchnu (2019). Karatsev je letos drugič igral v finalu, prvega je v Dubaju marca dobil. Sezono je Moskovčan začel na 112. mestu, v ponedeljek pa bo napredoval na 27. mesto, kar bo njegova najvišja uvrstitev v karieri.