Aryna Sabalenka za naslov v Madridu premagala prvo igralko sveta

Belorusinja Aryna Sabalenka je zmagovalka teniškega turnirja WTA 1000 v Madridu. V finalu je premagala prvo igralko sveta Ashleigh Barty iz Avstralije s 6:0, 3:6 in 6:4. Za 23-letno Belorusinjo je to jubilejni deseti naslov v karieri.

Aryna Sabalenka in Ashleigh Barty (Foto Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Aryna Sabalenka (Foto Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Aryna Sabalenka, ki ima v 2021 izkupiček zmag in porazov 24-6, je finale 2,54 milijona evrov vrednega turnirja odprla fantastično. Potem ko je v prejšnjih petih dvobojih izgubila vsega 18 iger in nobenega niza, je Bartyjevo po 25 minutah igre nadigrala s 6:0.

Avstralka, ki je v drugem krogu izločila Tamaro Zidanšek, se je v nadaljevanju vendarle zbrala, izenačila izid v nizih, a nato v tretjem znova podlegla agresivni igri Belorusinje in ostala brez dvanajstega naslova WTA oziroma četrtega letos. Enega od njih, pred štirinajstimi dnevi v Stuttgartu, je osvojila prav proti Belorusinji.