67. igralec sveta v Parmi uspešno odbil napad Role

Blaž Rola še išče pot iz rezultatske krize v posamični konkurenci. (Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola se je iz Bielle preselil približno 200 kilometrov bližje Sloveniji. Na turnirju serije Challenger v Parmi se je v 1. kolu dobro upiral 1. nosilcu turnirja, Američanu Francesu Tiafoeu, a na koncu klonil s 7:6(1) in 6:3.

Blaž Rola se je dobro upiral favoriziranemu tekmecu. (Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)

Osmi najvišje uvrščeni ameriški tenisač je v tekmi 1. kola turnirja serije Challenger v Parmi veljal za absolutnega favorita, a v začetku obračuna mu je Blaž Rola povzročil nemalo težav. Ptujčan, ki je včeraj dopolnil 30 let, je dobro pripravljenost prikazal že v preteklem tednu, ko se je prebil v polfinale turnirja serije Challenger v Bielli, tudi tokrat pa ni poceni prodal svoje kože.

Tiafoe se je v prvem nizu znašel v zaostanku z 1:4, a še do časa ujel Slovenca. V 12. igri je izsilil podaljšano igro, ki jo je dobil z rezultatom 7:1. Tudi v drugem nizu je Rola imel svoje priložnosti, a jih ni uspel izkoristiti. Priigral si je namreč 5 ‘break’ žogic, a nobene ni izkoristil, Američan pa je bil na drugi strani uspešen pri svoji edini priložnosti za odvzem servisne igre nasprotniku.