23-odstotni izkoristek po zadetem drugem servisu premalo za uspeh Role na Portugalskem

Blaž Rola ni uspel preskočiti 1. ovire na Slovaškem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je na turnirju serije Challenger v Oeirasu ostal brez zmage. V 1. kolu glavnega dela turnirja ga je zaustavil 28-letni Japonec Taro Daniel.

Blaž Rola ni uspel preskočiti 1. ovire na Portugalskem. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Nekdaj že 64. igralec sveta je za zmago s 6:1 in 7:5 potreboval uro in 32 minut. Na igrišču št. 1 je sicer vse kazalo, da se bo dvoboj prevesil v tretji niz, a se je Japonec še pravočasno rešil. Blaž Rola je namreč povedel s 5:3, imel v 9. igri niza na voljo žogico za niz (40:30), izgubil naslednje tri točke in s tem tudi igro. Taro Daniel od tedaj naprej igre ni več izgubil.

Rola je v polje zadel več prvih servisov (61%, Daniel 51%), bil po zadetem prvem servisu tudi učinkovitejši (75%, Daniel 71%), precej težav pa je imel, ko je moral odservirati drugi servis. Osvojil je namreč le 3 točke od skupno 13, slabši od nasprotnika pa bil tudi pri izkoristku ‘break’ žogic (2/9, Daniel 3/5).