23-letni domačin v Brestu zaustavil Kavčiča

Blaž Kavčič. (Foto: Instagram)

Slovenskemu tenisaču Blažu Kavčiču se na turnirju serije Challenger v francoskem Brestu ni uspelo prebiti v osmino finala. V 2. krogu je 32-letnega Ljubljančana zaustavil 9 let mlajši domačin Antoine Hoang, sicer 108. igralec sveta.

Blaž Kavčič (264. igralec sveta) je v lanski sezoni ob takem času igral v polfinalu turnirja serije Challenger na Kitajskem, kar pomeni, da bo s porazom v 2. krogu turnirja v Brestu izgubil nekaj mest na ATP lestvici.

Po 45 minutah kazalo odlično

Ljubljančan je proti Antoineu Hoangu (108. igralec sveta) pričel odlično in prvi niz po 39 minutah in z dvema ‘breakoma’ dobil s 6:2. Tudi drugi niz se je pričel po željah slovenskega tenisača, ki je nemudoma povedel z ‘breakom’ prednosti (1:0). Sledil je delni izid kar 6:0 v korist Hoanga, ki je tako drugi niz dobil s 6:1, tudi v tretjem pa hitro prišel do ‘breaka’ prednost, ki ga je nato uspel zadržati vse do konca.

V tretjem nizu sta bila sicer tenisača precej bolj izenačena kot kaže rezultat. Oba tenisača sta si namreč v dveh servisnih igrah nasprotnika uspela priigrati ‘break’ žogice, a le Hoang je bil tisti, ki jih je uspel tudi izkoristiti.