Slovenska reprezentantka Lara Smejkal v San Diegu do naslova v dvojicah, Pia Lovrič v Marakešu klonila v finalu

Lara Smejkal do naslova v San Diegu. (Foto: FB/ŽTK Maribor)

Slovenska mladinka Lara Smejkal, katero je selektor Andrej Kraševec uvrstil na seznam igralk za aprilski nastop v pokalu BJK, je na izjemno močnem mladinskem J1 turnirju v San Diego osvojila naslov v dvojicah. 19-letna Domžalčanka Pia Lovrič se v Marakešu ni uspela prebiti do šeste profesionalne ITF lovorike v karieri.

Pia Lovrič v soboto v Marakešu za šesti profesionalni ITF naslov

Pia Lovrič je v Maroku drugič v letošnji sezoni nastopila v finalu turnirja serije ITF. Prvič ji je to uspelo že takoj v januarju, ko se je odlično odrezala na turnirju W25 v Braziliji in se za turnirsko zmago borila v posamični konkurenci.

Tokrat je bila Domžalčanka le še zmago oddaljena od turnirske zmage v dvojicah. Na peščenih igriščih v Marakešu se je odlično ujela z Italijanko Melanio Delai in se z dvema zmagama prebila v finale. Tam sta z 2:6 in 4:6 klonili proti švicarsko-portugalski navezi Karamoko N./Murta I.

Četrtfinale: (1)Delai M./Lovrič P. – Ersoz V./Persson K. 7:5, 6:2
Polfinale: (1)Delai M./Lovrič P. – (3)Lantigua de la Nuez A./Vangelova A. 6:4, 6:0
Finale: (1)Delai M./Lovrič P. – (2)Karamoko N./Murta I. 2:6, 4:6

ITF JUNIORS

Na izjemno močnem J1 turnirju v San Diegu se je v dvojicah do naslova prebila Lara Smejkal, ki je tako upravičila vpoklic selektorja Andreja Kraševca za aprilski nastop v pokalu Billie Jean King.

Skupaj s Sophie Williams je premagala kar pet navez in se tako prebila do 1. lovorike na turnirjih serije J1, skupno 6. na mladinskih ITF turnirjih.