V Umagu bo naslov branil Cerundolo, prišel bo tudi Wawrinka
Argentinski teniški igralec Francisco Cerundolo bo julija branil naslov na turnirju v Umagu, ki ga vsako leto obišče tudi veliko slovenskih ljubiteljev tega športa, kot poroča agencija Hina, pa je svojo vrnitev na 35. izvedbo turnirja potrdil tudi trikratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam, Švicar Stan Wawrinka.

Cerundolo je lani v triurnem finalu, najdaljšem v zgodovini turnirja, premagal Italijana Lorenza Musettija.
“Vedno je lepo, če lahko pozdravimo branilce naslova. Francisco nas je lani ‘kupil’ ne samo z vrhunskim tenisom, ampak tudi z odnosom do navijačev in celotnega turnirja. V zadovoljstvo nam je bilo sodelovati z njim in njegovo ekipo. Z njim bomo imeli v konkurenci enega najboljših igralcev na peščenih igriščih, kar je dodaten razlog za zadovoljstvo,” so sporočili prireditelji.
Legendarni Wawrinka je leta 2023, 17 let po tem, ko je tekmovanje dobil z zmago nad Srbom Novakm Đokovićem, spet prišel do finala, v katerem pa je moral priznati premoč Avstralcu Alexeiju Popyrinu.
Vir: Tenis Slovenija, STA
- Fils pod vodstvom Gorana Ivaniševića do naslova v Barceloni - 20 aprila, 2026
- V Münchnu Shelton izkoristil uslugo Cobollija - 20 aprila, 2026
- Ribakina iz Stuttgarta s Porschejem 911 Carrera kabriolet - 20 aprila, 2026
- Fils pod vodstvom Gorana Ivaniševića do naslova v Barceloni - 20 aprila, 2026
- V Münchnu Shelton izkoristil uslugo Cobollija - 20 aprila, 2026
- Ribakina iz Stuttgarta s Porschejem 911 Carrera kabriolet - 20 aprila, 2026