Frances Tiafoe spregovoril o opustitvi alkohola po zelo razočarajočem letu 2025
Frances Tiafoe pravi, da je po razočarajoči sezoni 2025 potreboval »ponovni zagon«, takrat pa se je odločil za določene spremembe v treningu in prehrani, vključno z opustitvijo alkohola in nezdrave hrane.

Po drugem polfinalu turnirja za grand slam na US Open leta 2024 in zaključku sezone kot 18. igralec sveta se je Tiafoe v prvi polovici leta 2025 močno boril s formo in konstantnostjo. Poleg finala v Houstonu je Američan večinoma izpadal že v zgodnjih fazah turnirjev.
Tudi drugi del leta ni bil nič boljši. Po porazu proti Yannick Hanfmann v prvem krogu turnirja v Tokiu — kar je bil njegov peti zaporedni poraz — se je nekdanji 10. igralec sveta odločil predčasno zaključiti sezono 2025.
Še pred tem se je Tiafoe razšel s trenerjema David Witt in Jordi Arconada ter se poslovil tudi od nekaterih drugih članov ekipe. Med načrtovanjem vrnitve v letu 2026 je sprejel nekaj težkih odločitev, za katere je verjel, da bodo koristile njegovi karieri.
Tiafoe: “Moral sem se vrniti k težkim stvarem … opustil sem alkohol in »cheat« obroke”
»Spet sem moral početi težke stvari. Moral sem se navdušiti nad delom, nad tem, da se vsak dan pojavim in dam vse od sebe. Moral sem nekaj spremeniti, ker to, kar sem počel, ni bilo dovolj,« je 28-letnik povedal v podcastu The Changeover Podcast.
»Nisem pil alkohola približno dva meseca in pol, potem sem šel v Avstralijo, tako da je to trajalo približno štiri mesece in pol. Brez pregrešnih obrokov, nič od tega. Popolna osredotočenost. Počutil sem se veliko bolje, bolj fit in precej bolj konstanten iz dneva v dan.«
Tiafoejev trud se je obrestoval, saj je v letu 2026 na igrišču videti precej bolje. Februarja je Američan igral v finalu turnirja serije ATP 500 v Acapulcu. Dosegel je tudi četrtfinale v Delray Beachu in na nedavnem turnirju Miami Masters. Skupno ima letos razmerje zmag in porazov 15–7.
Tiafoe, ki je sezono začel kot 30. igralec sveta, je od takrat napredoval za 12 mest in je zdaj 18. na svetu.
Ta teden Tiafoe začenja sezono na pesku v Houstonu, kjer je naslov osvojil leta 2023, v letih 2024 in 2025 pa igral v finalu.
- Madrid: Coco Gauff zapravila prednost dveh »breakov« v tretjem nizu in izpadla v osmini finala - 28 aprila, 2026
- Alexander Zverev o tem, ali mu pesek daje prednost proti Janniku Sinnerju - 28 aprila, 2026
- Poglejte: Elena Rybakina v neobičajnem trenutku pokazala jezo in se zapletla v prepir - 28 aprila, 2026
- Madrid: Coco Gauff zapravila prednost dveh »breakov« v tretjem nizu in izpadla v osmini finala - 28 aprila, 2026
- Alexander Zverev o tem, ali mu pesek daje prednost proti Janniku Sinnerju - 28 aprila, 2026
- Poglejte: Elena Rybakina v neobičajnem trenutku pokazala jezo in se zapletla v prepir - 28 aprila, 2026