Zmanjkala pika na i: Zidanškova zapušča Monterrey

Tamara Zidanšek

Tamara Zidanšek za napredovanje v glavni del turnirja potrebuje še eno zmago. (Foto: Twitter)

Slovenska tenisačica Tamara Zidanšek je imela v 2. krogu turnirja serije WTA International na voljo kar 3 povezane žogice za zmago, na koncu pa ostala brez mesta v četrtfinalu. Tja je napredovala Rusinja Anastasia Potapova.

Zidanškova je bila tik pred zmago. (Foto: Twitter)

Tamara Zidanšek je obračun 2. kroga turnirja v Monterreyju pričela naravnost izjemno. V začetku sta bili tekmovalki še poravnani na 1:1, nato pa je Slovenka vzela vajeti v svoje roke in z vrhunsko predstavo drvela proti koncu prvega niza. Zidanškova je igrala napadalno, žogico pobirala zelo zgodaj, nasprotnica pa pravega odgovora ni našla.

V tenisu se lahko zgodi tudi to

Tudi v drugem nizu Zidanškovi ni šlo nič slabše. Resda je Konjičanka v začetku izgubila 3 servisne igre, a kljub temu se je znašla v vodstvu s 5:3. Takrat je povedla s 40:0 in pri treh povezanih žogicah za zmago je vse kazalo, da bo dvoboja v trenutku konec. Najprej je Zidanškova napravila dvojno napako, sledil je izjemen return Rusinje ‘na vse ali nič’, nato pa še neizsiljena napaka Slovenke. Potapova se je rešila in v nadaljevanju niza po podaljšani igri izsilila tretji niz.

V zadnjem delu dvoboja je bila Rusinja nezaustavljiva. Zidanškova se je sicer dvakrat na servis nasprotnice prebila do ‘deucea’, a na rezultatsko tabelo uspela vpisati eno samo igro.