Zidanškova v Lozani napredovala v dvojicah

Tamara Zidanšek je že v prvem krogu izpadla iz tekmovanja v Lozani (Foto: Teniška zveza Slovenije)

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je na turnirju serije WTA v Lozani prebila v drugi krog v konkurenci dvojic. V paru z 29-letno Norvežanko Ulrikke Eikeri je premagala švicarsko dvojico Ylena In-Albon/Xenia Knoll po 55 minutah igre gladko s 6:0 in 6:3.

Tamara Zidanšek (Foto: Teniška zveza Slovenije)

Ekspresni prvi niz je trajal vsega 17 minut, Švicarki pa sta zbrali le pet točk. V drugem nizu je bila igra nato bolj izenačena, odločilen pa je bil “break” za vodstvo s 3:1. Na koncu je slovensko-norveški par zmago potrdil z drugim odvzemom servisa.

Zidanškova in Eikerijeva, ki sta v konkurenci dvojic drugi nosilki, se bosta v naslednjem krogu pomerili z Rusinjama Ano Blinkovo in Varvaro Gračevo.

Izid:
– 1. krog, dvojice:
Tamara Zidanšek/Ulrikke Eikeri (Slo/Nor) – Ylena In-Albon/Xenia Knoll (Švi) 6:0, 6:3.