Zidanškova ubežala rojakinjam, do naj uvrstitve tudi Kaja

Prvi ponedeljek v mesecu februarju je prinesel nove spremembe na WTA lestvici. Od tenisačic v elitni 100-terici je enega največjih skokov napravila Tamara Zidanšek, ki je visoko kot še nikoli. Do nove najboljše uvrstitve je prišla tudi Kaja Juvan.

Edina sprememba, ki se je naredila znotraj elitne 10-terice se je zgodila na 9. in 10. mestu, kjer sta se zamenjali Belorusinja Aryna Sabalenka in Danka Caroline Wozniacki. Lanskoletna prvakinja OP Avstralije je bila nazadnje tako nizko maja leta 2017.

Od Slovenk je velik premik uspel Tamari Zidanšek, ki si je z izjemnimi igrami in polfinalnim nastopom v Hua Hinu priborila 110 WTA točk, s katerimi se je iz 74. povzpela na 63. mesto. Konjičanka tako visoko še ni bila. Preostali dve Slovenki, ki sta del elitne 100-terice, Dalila Jakupović in Polona Hercog, po novem zasedata 86. in 88. mesto, do nove najvišje uvrstitve na WTA lestvici pa je prišla tudi Kaja Juvan, ki je postala 169. igralka sveta.

Zmagovalka Hua Hina Dayana Yastremska je skočila za 13 mest in je sedaj na 34. mestu, še večji skok pa je uspel 34-letni Veri Zvonarevi, ki je skočila za 21 mest in postala 76. igralka sveta. Največ mest od tenisačic v elitni 100-terici, kar 35, je izgubila Timea Babos, ki je lansko leto v tem času osvojila turnir serije WTA International v Tajvanu. Madžarka je po novem 100. igralka sveta.