Hercogova/Srebotnikova neuspešni na generalki pred ZDA

Hercogova je tokrat klonila v dveh nizih. (Foto: Instagram)

V New Yorku te dni poteka zadnji turnir serije WTA International pred pričetkom Odprtega prvenstva ZDA. Turnirja sta se udeležili tudi Polona Hercog in Katarina Srebotnik, obe pa z nastopi zaključili že v 1. krogu.

Velenjčanka Katarina Srebotnik je v New Yorku tako kot v Cincinnatiju moči združila s 26-letno Belorusinjo Lidziyjo Mirozavo. Žreb jima ni bil naklonjen, saj jima je že v 1. krogu za nasprotnici namenil zmagovalki letošnjega OP Avstralije, dvojico Stosur S./Zhang S. Slednja je po slabšem začetku, ko se je znašla v zaostanku z 1:3, upravičila vlogo favorita in po uri ter 10 minutah slavila zmago s 6:4 in 6:2.

Konec tudi za Hercogovo

Prvič po Rogers Cupu v Torontu se je na teren vrnila tudi Polona Hercog, ki se je v 1. krogu pomerila proti Belorusinji Aliaksandri Sasnovich, trenutno 45. igralki sveta. Tenisačici sta si nasproti stali že letos na Roland Garrosu, kjer je po pravi drami in zmagi z 8:6 v tretjem nizu napredovala Hercogova.

Tokrat je bila boljša Belorusinja. V prvem nizu sta bili tekmici poravnani do rezultata 3:3, ko si je Hercogova priigrala tudi dve vezani žogici za ‘break’ (15:40), a jih ni izkoristila. Sledile so minute Sasnovicheve, ki je nanizala kar 7 zaporednih iger in tako pobegnila na 6:3 in 4:0.