Za Falknerjevo nova dragocena izkušnja na Floridi

Falknerjeva tudi na akademiji Nicka Bollettierija. (Foto: Instagram)

17-letna slovenska tenisačica Živa Falkner se je v začetku meseca decembra preizkusila na dveh izjemno priznanih turnirjih onkraj luže. Oba sta potekala na Floridi, kjer je tudi uradno zaključila sezono 2019.

Živa Falkner trenutno velja za 64. igralko sveta v mladinski konkurenci, v letu 2019 pa se je prebila tudi do prvih WTA točk v karieri. To ji je uspelo v Heraklionu, kjer je v obračunu 1. kroga profesionalnega turnirja serije ITF W15 ugnala rojakinjo Pio Lovrič.

Še pred tem je do enega največjih uspehov v dosedanjem delu kariere prišla v južnoafriškem Cape Townu, kjer je na najmočnejšem mladinskem turnirju ranga A osvojila naslov v konkurenci dvojic, tudi med posameznicami pa se uvrstila v polfinale.

Trenirala pri enem najbolj priznanih trenerjev

Za zaključek sezone se je Falknerjeva podala na Florido, kjer se je najprej preizkusila na akademiji Nicka Bolletierrija. Nekdanji trener Andrea Aggasija, Serene Williams, Marie Sharapove, Jima Courierja, Borisa Beckerja, Monike Seleš, Anne Kournikove in med drugim tudi Tommyja Haasa velja za enega najbolj priznanih trenerjev v zgodovini tenisa.

Na akademiji je bilo super. Tu so vsi najboljši igralci iz vseh kategorij, kar naredi atmosfero še boljšo,” nam je zaupala Živa, ki je na tamkajšnjem turnirju Eddie Herr prišla vse do 3. kroga. Tam jo je premagala 12. mladinka sveta Alexandra Eala iz Filipinov.

Sezono je Falknerjeva zaključila na Orange Bowlu, prav tako enem najbolj priznanih turnirjev onkraj luže. Tam jo je v 1. krogu zaustavila 24. mladinka sveta, Američanka Robin Montgomery.