WTT: V Kranju 6 Slovencev v boj za četrtfinale, Lopatič navdušuje v Portu

Vsega 14-letni Luka Talan Lopatič je na mladinskem ITF WTT turnirju v Portu, kjer nastopajo igralci do 18. leta starosti, premagal že tri tekmece in si zagotovil mesto v četrtfinalu. V Kranju se bo v boj za četrtfinale podalo 6 Slovencev. 

lopati - WTT: V Kranju 6 Slovencev v boj za četrtfinale, Lopatič navdušuje v Portu
Luka Talan Lopatič navdušuje na Portugalskem. (Foto: Instagram)

Luka Talan Lopatič se je na Portugalskem izkazal že prvi teden v avgustu, ko je zabeležil zmago v glavnem delu ITF WTT J4 turnirja, tokrat pa je mladi Slovenec naredil še nekaj korakov naprej. V Portu je brez izgubljenega niza premagal že tri tekmece in si tako priigral četrtfinalni zmenek z 18-letnim Portugalcem, 1. nosilcem turnirja Nunom Pinheiro.

V Kranju, kjer ta teden poteka ITF WTT J4 turnir, se bodo v četrtek v boj za četrtfinalno vstopnico podali Tristan Flander, Ažbe Jarc, Luka Videnovič, Nikola Puntarič, Ana Lanišek in Ela Plošnik. Zadnji dve si bosta v obračunu 3. kola stali kar nasproti.

Uspešno sta z nastopi na J3 turnirju v Avstriji začela tudi Petja Drame in Aljaž Kirbiš, medtem ko sta se na profesionalnih turnirjih ob Eli Nali Milić in Pii Lovrič v 2. kolo glavnega dela turnirja prebili še Nina Potočnik in Veronika Erjavec.

Preberite tudi: 
WTT: Jarc v Kranju do zmage s 6:0 in 6:0, Lovričeva uspešna v Padovi, Milićeva v Monastirju

ITF – WTT JUNIORS

J4 Kranj
(Slovenija, pesek, zunaj)

Rezultati 1. kola

2. kolo
Flander T. (Slo/13) – Maričić L. (Hrv) 6:1, 7:5
Jarc A. (Slo) – Pleshivtsev E. (Rus/6) 6:3, 7:5
Obrul L. (Slo/4) – Voljavec A. (Hrv) 3:6, 4:6
Videnović L. (Slo) – Kajzer M. (Kan/14) 6:3, 7:6(2)
Puntarič N. (Slo/7) – Szerencsits B. (Avt) 6:4, 6:2
Japelj J. (Slo) – Vaccari L. (Ita/15) 0:6, 6:7(4)
Tomažin J. (Slo) – Robertson C. (Vb/12) 4:6, 0:6
Šulin B. (Slo/1) – Sommer H. (Nem) 6:2, 0:6, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Ivanković M. (Hrv/16) 3:6, 2:6
Kovačič N. (Slo) – Roso K. (Hrv/15) 6:3, 4:6, 4:6
Najzer K. (Slo) – Schoen C. (Nem/8) 5:7, 2:6
Lanišek A. (Slo/7) – Janković I. (Srb) 6:3, 3:6, 6:4
Plošnik E. (Slo) – Bitton A. (Izr/9) 6:2, 6:4
Senica A. (Slo) – Aschenberger L. (Nem/2) 5:7, 1:6

3. kolo, 11.8.
Flander T. (Slo/13) – Nestola F. (Vb/1)
Jarc A. (Slo/Q) – Comino L. (Ita/11)
Videnovič L. (Slo) – Voljavec A. (Hrv)
Puntarič N. (Slo/7) – Vales A. (Izr/10)
Lanišek A. (Slo/7) – Plošnik E. (Slo)


J3 Mauthausen
(Avstrija, pesek, zunaj)

1. kolo
Kirbiš A. (Slo/15) prosto
Drame P. (Slo/6) – prosto

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/15) – Hipfl N. (Avt) 6:1, 7:6(3)
Drame P. (Slo/6) – Heismair J. (Avt) 4:6, 6:4, 6:1

3. kolo
Kirbiš A. (Slo/15) – Aginskiy S. (Ukr/4)
Drame P. (Slo/6) – Perelygina E. (Rus/12)

Dvojice
1. kolo: (6)Graški J./Kirbiš A. – prosto
2. kolo: (6)Graški J./Kirbiš A. – Iemmi L./Lesjak M.


J5 Porto
(Portugalska, pesek, zunaj)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Heldenbergh R. (Bel/8) 6:3, 6:1
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Gomes D. (Por) 6:2, 6:0
3. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Silva J. D. (Por/10) 6:3, 6:4
Četrtfinale: Talan Lopatič L. (Slo) – Pinheiro N. (Por/1) [11.8.] 



ITF – WTT PRO

W25+H Leipzig
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Radišič N. (Slo) – Marcinkevica D. (Lat/6) 4:6, 1:6
Potočnik N. (Slo/7) – Hering K. (Nem) 6:4, 6:0

2. kolo: Potočnik N. (Slo/7) – Buchwald H. (Nem/Q) [11.8.] 


W25 Radom
(Poljska pesek, zunaj)

1. kolo: Erjavec V. (Slo) – Hindova D. (Češ/Q) 6:1, 6:1
2. kolo: Erjavec V. (Slo) – You X. (Kit/3) [11.8.] 


W25 Koksijde
(Belgija, pesek, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Turati A. (Ita/4) 6:4, 3:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Mutavdžić M. – Bergen M./Vanhoutte C. b.b.


W15 Padova
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo: Lovrič P. (Slo/1) – Samudio A. (Kol) 6:4, 6:4
2. kolo: Lovrič P. (Slo/1) – Ferrara V. (Ita/Q) [11.8.] 


W15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Milić E. N. (Slo/JR) – Wi H. (Kor) 7:5, 7:5
2. kolo: Milić E. N. (Slo/JR) – Mansouri Y. (Fra/2) [11.8.]