WTA Finals: Maria Sakkari z drugo zmago že med najboljšo četverico

Maria Sakkari (Foto: WTA)

Peta igralka sveta, Grkinja Maria Sakkari, je na zaključnem teniškem turnirju najboljše osmerice z lestvice WTA v ameriškem Fort Worthu v skupini Nancy Richey premagala Belorusinjo Aryno Sabalenka s 6:2 in 6:4 ter vpisala drugo zmago. S tem si je Grkinja že drugo leto zaporedoma priborila nastop v polfinalu zaključnega turnirja.

Sinoči je do prve zmage prišla še Tunizijka in druga igralka s svetovne lestvice Ons Jabeur, ki je premagala domačinko, tretjo nosilko Jessico Pegula, z 1:6, 6:3 in 6:3, ki še išče svojo prvo zmago na turnirju. Sakkari si je že tekmo pred koncem predtekmovalnega dela zagotovila polfinale. Če bo v svoji zadnji tekmi premagala Jabeur, pa bo osvojila prvo mesto v tej skupini.

“Občutek je odličen, saj sem dobila priložnost, da naslednji dvoboj odigram nekoliko bolj sproščeno in uživam v novem boju,” je po zmagi dejala 27-letna Grkinja. “Seveda želim zmagati. Še vedno želim biti neporažena. Težka tekma bo, ampak lepo je občutiti, kot da se moje trdo delo končno obrestuje,” je še dodala.

Jabeur je v ponedeljkovem prvem krogu izgubila proti Sabalenki, tokrat pa je prišla do prve zmage. Prvi niz je Američanka Pegula sicer zanesljivo dobila. Po tem, ko je izgubila prvo igro, jih je dobila naslednjih šest zapovrstjo in prvi niz dobila s 6:1. V drugem nizu je Tunizijka zaigrala bolje, na koncu pa je z dvema odvzemoma servisa izsilila tretji niz. V tretjem je Američanka zapravila pet priložnosti za odvzem servisa in Tunizijka je to izkoristila ter po eni uri in 41 minutah prišla do zmage.

Drevi bodo spet dejavne igralke v skupini Tracy Austin. Med seboj se bosta pomerili zmagovalki v prvem krogu, Poljakinja Iga Swiatek in Francozinja Caroline Garcia, ter poraženki, Rusinja Daria Kasatkina in Američanka Coco Gauff. Po predtekmovanju se po dve najboljši iz vsake skupine uvrstita v polfinale. Polfinalni tekmi bosta 6. novembra, finale pa dan pozneje.