Čehinja Petra Kvitova je v Sydneyju potrdila odlično pripravljenost. (Foto: zimbio.com)

Konec lanske sezone so Čehinje svojo moč dokazale v finalu Pokala federacij, ko so ugnale Američanke, tudi v začetku letošnje sezone pa so odlično razpoložene. Pretekli teden se je v Brisebaneu turnirske zmage veselila Karolina Pliškova, tudi v Sydneyju pa je bila najboljša Čehinja.

Tokrat se je 26. naslova na turnirjih serije WTA, svojega drugega v Sydneyju veselila Petra Kvitova. Leta 2015 je v finalu z 2:0 ugnala rojakinjo Karolino Pliškovo, tokrat pa je po preobratu z 1:6, 7:5 in 7:6(3) ugnala domačinko Ashleigh Barty.

Nekdaj že 2. igralka sveta v 1. nizu nikakor ni našla odgovora na igro Avstralke, ki je ekspresno povedla s 4:0, prvi niz pa po vsega 27 minutah dobila s 6:1. V drugem nizu vse do rezultata 5:5 nobena izmed igralk nasprotnici ni ponudila žogice za “brejk”, v 11. igri pa je že prvo od dveh ponujenih izkoristila Kvitova in tako izsilila tretji niz. Tam je Čehinja naredila kar 6 dvojnih napak, že pred podaljšano igro dvakrat servirala za zmago, a servisno igro obakrat izgubila.

V podaljšani igri je več pokazala Čehinja, ki je tudi obračun zaključila z “winnerjem”. “Vse sem dala od sebe, celo krči so me načenjali v zaključku tekme. Težko je bilo, Bartyjeva je precej menjala ritem igre, bila je drugačna nasprotnica kot tiste pred njo,” je po tekmi spregovorila nova (stara) šampionka Sydneyja.

Tudi v konkurenci dvojic se je do zmage prebila Čehinja in sicer Katerina Siniakova, ki je skupaj z Aleksandro Krunić v finalu ugnala navezo Hozumi E./Rosolska A.

WTA International Sydney (Avstralija, $823.000, trda podlaga), posamezno, finale
Barty A. (Avs) – Kvitova P. (Češ/5) 6:1, 5:7, 6:7(3)