Monfils ostaja trn v peti Čilića

Marin Čilić spet ni uspel ugnati Gaela Monfilsa. (Foto: zimbio.com)
Hrvaški tenisač Marin Čilić je nezadovoljstvo z žrebom na turnirju serije ATP 500 Dubaju izrazil že na samem žrebu, kateremu je prisostvoval. Kroglice so mu namreč še četrtič v kareri namenile Francoza Gaela Monfilsa, tudi tokrat pa Hrvatu “galskega petelina” ni uspelo premagati.
“Dajmo žreb ponoviti,” so bile besede Marina Čilića, ki je malce v hecu malce zares pokomentiral žreb za glavni del turnirja v Dubaju, ki mu je namenil Gaela Monfilsa. Zakaj taka želja? 30-letni Hrvat se je pred turnirjem v Dubaju s Francozom pomeril trikrat, niti enkrat pa ga ni uspel premagati.
23 minut dovolj za tretji niz
Nič bolje ni bilo v Dubaju, kjer je Monfils znova dokazal, da mu igranje proti Čiliću izjemno ustreza. Boljši je bil v prvem nizu, ena izgubljena igra na svoj začetni udarec ga je stala izgubljenega drugega niza, v tretjem pa je Hrvata popolnoma nadigral. Za zmago s 6:0, s katero je Hrvatu nadel “kravato”, je potreboval vsega 23 minut.
Za Marina Čilića je bil to prvi nastop po Odprtem prvenstvu Avstralije, Monfils pa v Dubaju potrjuje izjemno formo, ki jo je kazal že v Sofiji in Rotterdamu. V 2. krogu turnirja v Dubaju se bo Francoz pomeril proti Ciprčanu Marcosu Baghdatisu, ki se je v 1. krogu namučil z Egipčanom Mohamedom Safwatom.
ATP 500 Dubai Duty Free Tennis Championships (ZAE, $2,736,845, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. krog
Čilić M. (Hrv/3) – Monfils G. (Fra) 3:6, 6:4, 0:6
- Vabilo na OP za člane/-ice v Ribnico, kjer bo razdeljenih 2.000 € (prijave podaljšane do 13.2.) - 10 februarja, 2025
- Medvedev v Rotterdamu spet norel, prekinil sodelovanje s Simonom, kaj bo naslednje? - 6 februarja, 2025
- Carlos Alcaraz: “Nekaj se bo moralo spremeniti.” - 6 februarja, 2025
- Vabilo na OP za člane/-ice v Ribnico, kjer bo razdeljenih 2.000 € (prijave podaljšane do 13.2.) - 10 februarja, 2025
- Medvedev v Rotterdamu spet norel, prekinil sodelovanje s Simonom, kaj bo naslednje? - 6 februarja, 2025
- Carlos Alcaraz: “Nekaj se bo moralo spremeniti.” - 6 februarja, 2025