Mlada Američanka navdušila, Halepova napad odbila

Simona Halep na OP Avstralije odbila še drugi napad. (Foto: zimbio.com)

Prva igralka sveta Simona Halep je v Melbourneu preživela še en napad. Tokrat je izvrstno predstavo proti 27-letni Romunki prikazala 7 let mlajša Američanka Sofia Kenin, ki je bila na pragu presenečenja, a na koncu vseeno morala priznati premoč najboljši.

Pred dnevi smo o njej že poročali in napovedali (klikni za prevezavo), da prihaja njen čas. Sofia Kenin je namreč sezono v Aucklandu pričela lovoriko v konkurenci dvojic, teden dni kasneje pa je navdušila še v Hobartu, ko je prišla do svoje prve WTA lovorike med posameznicami.

20-letna Američanka je na Odprtem prvenstvu Avstralije v 1. krogu ustavila Rusinjo Veroniko Kudermetovo, v 2. krogu pa jo je čakal obračun proti 1. igralki sveta Simoni Halep.

Keninova tekme ni pričela ravno najbolje, bilo je 6:3 in 3:0 za Romunko in vse je kazalo na gladko zmago favoritinje. A Keninova je dala vedeti, da bomo v prihodnosti lahko videli še kar nekaj medsebojnih obračunov s Simono na najvišji ravni. Postala je nezgrešljiva, izsilila tretji niz, tam pa celo povedla s 4:2.

Pri rezultatu 30:30 je tedaj na svoj servis napravila dvojno napako in Halepovi ponudila možnost za povratek. Tako kot se za najboljšo na svetu spodobi, je Halepova priložnost izkoristila, momentum dobila na svojo stran in tekmo vendarle po hudih mukah pripeljala h koncu. Za zmago s 6:3, 6:7(5) in 6:4 je potrebovala 2 uri in 34 minut.

V 3. krogu se bo Romunka pomerila proti Venus Williams, v primeru zmage pa jo po vsej verjetnosti čaka še obračun z njeno sestro Sereno. Venus je danes z 2:0 v nizih ugnala Francozinjo Alize Cornet.