Verdasco izgubil že ob dvojni napaki na zaključno žogico?

Verdasco je znova zapravil lepo priložnost za vrhunski rezultat. (Foto: zimbio.com)

Nov trener, nova sezona, stari Fernando Verdasco? Španec je na v Dohi in na Odprtem prvenstvu Avstralije že prikazal nekaj dobrih predstav, a znova se mu je zalomilo takrat, ko se mu ne bi smelo. Proti Marinu Čiliću je serviral za zmago, po dvojni napaki pa poskrbel za reakcijo, ki odmeva še danes. Je tekmo izgubil že v tistem trenutku?

Fernando Verdasco, ki je v decembru v svojo trenersko ekipo dodal Joaquina Munoza, je bil v tekmi 3. kroga OP Avstralije proti Marinu Čiliću na odlični poti, da si zagotovi mesto v osmini finala.

Prva dva niza je Španec dobil s 6:4 in 6:3, tretjega je izpustil prelahko. Izjemna priložnost se mu ne ponudila v četrtem nizu, ko sta se tenisača pomerila v podaljšani igri. Prvo zaključno žogico je Hrvat na svoj začetni udarec ubranil, nova pa se je po napaki Čilića Verdascu ponudila že takoj zatem.

Verdasco je prvi servis poslal predaleč, drugega v mrežo. Sledila je reakcija, ki ni bila nič kaj pozitivna. S široko odprtimi usti je več sekund izgubljeno gledal proti svojem boksu na tribuni in s tem nasprotniku več kot je jasno “sporočil”, da je ranjiv.

Reakcijo Španca si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku ob 10:38. Po izgubljenem nizu je Verdasco sedel na klopi, se držal za glavo in več kot očitno ni pozabil na zapravljeno priložnost.

Čilić je na koncu tekmo po 4 urah in 22 minutah dobil s 4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8), 6:3. V osmini finala se bo pomeril proti Špancu Robertu Bautisti-Agutu.