Veliki finale; uspeh kariere za Dušana Lajovića!

Dušan Lajović (Foto: ATP)

Dušan Lajović nadaljuje z izjemnim nizom zmag v Monte-Carlu. V polfinalu je s 7:5 in 6:1 odpravil Daniila Medvedeva.

Kraljevski teden za Lajovića, ki je prišel v veliki finale Masters turnirja, s čimer se ne more pohvaliti kar vsak tenisač. Oba sta imela lepo priložnost, da se dokopljeta do še večjega uspeha, ampak Medvedev je očitno najboljši tenis porabil, kot je premagal Novaka Đokovića. V prvem nizu je Lajović zaostajal 1:5, saj nikakor ni našel pravega ritma v vetrovnih pogojih. Nato se je odločil, da bo hitreje pobiral žogico in obrestovalo se mu je. Uspel mu je popoln preobrat, po katerem je dobil prvi niz, hkrati pa je še ubil voljo Medvedeva, ki je povsem razpadel. V drugem nizu je na rezultatsko tabelo zapisal le eno igro.

Pred turnirjem v Monte-Carlu je Lajović, ki je najnižje postavljeni finalist od Hichama Arazija (53. na svetu leta 2001), zabeležil pet zaporednih porazov v prvih krogih, vse od četrtfinala Dohe januarja, zato je ta uspeh še toliko bolj presenetljiv in neverjeten. V finalu bo imel priložnost za zmago, po vsej verjetnosti večjo, kot bi jo imel proti Rafaelu Nadalu, toda Fabio Fognini je v zmagi proti Špancu pokazal, da bo napadal veliki pokal.