V Monterreyju konec za Jakupovićevo

Jakupovićeva se bo borila za mesto v finalu. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Dalila Jakupović je na turnirju serije WTA International v Monterreyju tudi v konkurenci dvojic ostala brez zmage. V paru skupaj z Američanko Kaitlyn Christian je morala priznati premoč 3.-postavljeni dvojici.

Jakupovićeva v Monterreyju ostala brez zmage. (Foto: Instagram)

Dalili Jakupović in Kaitlyn Chistian sta v 1. krogu nasproti stali levičarki iz Avstralije, Ellen Perez in Storm Sanders, ki sta upravičili vlogo favoritinj.

Slovenka in Američanka sta bili sicer v prvem nizu več kot dostojni tekmici in imeli celo priložnost, da bi niz dobili. Pri rezultatu 4:4 sta namreč imeli na voljo 3 povezane žogice za ‘break’, a jih nista uspeli izkoristiti. Od takrat naprej sta pobudo prevzeli Avstralki, ki sta do konca obračuna oddali le še 3 igre.

Od slovenskih predstavnic v Monterreyju v igri za odmeven rezultat ostaja še Tamara Zidanšek. Konjičanka se bo v torek ali najkasneje v noči iz torka na sredo v tekmi 1. kroga glavnega dela turnirja med posameznicami pomerila proti Victorii Azarenki.