V deveto gre rado: Bedene v Cordobi izločil Fogninija!

Aljaž Bedene je polfinalist turnirja serije ATP 500 v Riu. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 250 v Cordobi prišel do ene največjih zmag v karieri. V tekmi 2. kroga je prepričljivo s 6:1 in 6:4 ugnal 1. nosilca Fabia Fogninija. Italijana je premagal prvič v devetih tekmah in si tako priboril četrtfinalno vstopnico.

Aljaž Bedene je prišel do ene največjih zmag na peščeni podlagi v karieri. (Foto: Instagram)

Osemkrat je Fabio Fognini v svoji karieri premagal Aljaža Bedeneta, a Ljubljančan je že v lanski sezoni na peščeni podlagi v Riu de Janeiru dokazal, da Italijana lahko premaga. Tokrat mu je vendarle uspelo.

Ljubljančan je tekmo začel brez napak in ekspresno hitro povedel s 4:0. Prvi niz je s 6:1 dobil po vsega 29 minutah, na svoj servis pa Italijana ni spustil dlje kot do 30.

Bolj napeto je bilo v drugem nizu, ko je Fognini takoj prišel do ” brejka”, po novem odvzemu servisa v 7. igri pa povedel tudi s 4:3. Aljaž je takrat zaigral vrhunsko, prišel do treh zaporednih osvojenih iger in tekmo zaključil že s prvo žogico za zmago na servis Fogninija.

Zdaj bo lovil prvo zmago proti Urugvajcu

Aljaž Bedene je Fabiu zabil 7 asov, odlično pa odigral v trenutku, ko je zadel prvi servis. Dobil je namreč kar 74% teh točk (23/31), odličen pa bil tudi pri izkoriščanju “brejk” žogic (6/8). Podobno dobro predstavo bo Bedene potreboval za zmago v četrtfinalu, saj mu bo nasproti stal specialist za peščeno podlago Pablo Cuevas. 33-letni Urugvajec je osvojil 6 ATP turnirjev, vse na pesku, od tega 4 na južnoameriških tleh.

Bedene se je z zmago proti Fogniniju na “live” ATP lestvici povzpel na visoko 57. mesto. V kolikor bi ugnal še Urugvajca, bi se še bolj približal povratku med najboljših 50. V konkurenci dvojic je Bedene obstal v četrtfinalu, kjer je skupaj z Maximilianom Martererjem izgubil proti navezi Bagnis F./Marterer M.