V Buenos Airesu hitro slovo Tamare Zidanšek

Tamara Zidanšek v Nemčiji začela z zmago. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek na turnirju serije WTA 125 v Buenos Airesu ni prišla do želenega rezultata. Konjičanka je v 1. kolu glavnega dela turnirja klonila proti ruski srečni poraženki.

Tamara Zidanšek hitro končala z nastopi v Buenos Airesu. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Tamara Zidanšek (86. na WTA) je v Buenos Aires pripotovala iz Čila, kjer se je na turnirju serije WTA 125 v posamični konkurenci prebila do 2. kola, boljši rezultat pa ji je uspel v dvojicah, kjer je klonila šele v finalu.

V Argentini Zidanškovi ni šlo po željah. 24-letna Konjičanka je tekmo proti Daryi Astakhovi (224. na WTA) dobro začela, prvi niz dobila s 6:2, nato pa slabše nadaljevala, kar je tekmica znala izkoristiti. Po uri in 55 minutah igre se je tako zmage z 2:6, 6:2 in 6:3 veselila Rusinja.

Do boljšega rezultata bo Slovenka poizkušala priti v Urugvaju, kjer bo prihodnji teden potekal nov turnir serije WTA 125.