U18: Artnak v Velenju obogatil letošnjo zbirko naslovov, Lovričeva najboljša med dekleti

Artnak (levo) je v finalu ugnal Javorška (desno). (Foto: Facebook/TK As Litija)

V Velenju so se tokrat zbrali tenisači in tenisačice v starostni kategoriji Petrol U18. Še naprej z izjemnim nastopanjem v sezoni 2020 nadaljuje Bor Artnak (TK As Litija), ki je na Štajerskem prišel do novega naslova, pri dekletih pa je največ pokazala Pia Lovrič (TK Domžale), ki je bila v finalu prepričljivo boljša od Brine Šulin.

Letošnji rezultati Bora Artnaka so zares impresivni. Zbirko naslovov, med drugim tudi osvojeno zimsko in poletno državno prvenstvo v kategoriji U16 ter poletno državno prvenstvo v kategoriji U18, je dopolnil še z naslovom v Velenju. Na Štajerskem se je zbralo 23 tenisačev, nobeden od 4, ki so se poizkušali zoperstaviti Artnaku, pa predstavniku TK As Litija ni bil konkurenčen.

V četrtfinalnih obračunih so tako Simon Javoršek (TK Maja Matevžič), Job Japelj (TK Spin Medvode), Bor Artnak kot tudi Gordan-Fran Mileusnić (ŽTK Maribor) zabeležili zmago z 2:0 v nizih, v finale pa se je ob Artnaku uspelo prebiti še Javoršku.

Ta je bil v 1. nizu s 3 osvojenimi igrami še najbližje osvojenemu nizu proti Boru, ki v nadaljevanju nasprotniku ni dopustil pravih priložnosti.

Polfinale
(1)Javoršek S. – (8)Japelj J. 6:0, 7:6(3)
(5)Artnak B. – (6)Mileusnić G-F. 5:0* – predaja

Finale: (1)Javoršek S. – (5)Artnak B. 3:6, 0:6

VSI REZULTATI:
OP Velenje – Petrol U18 (fantje)

Lovričeva ustavila vročo Šulinovo

Med dekleti je prvič po dolgem času na domačem terenu nastopila Pia Lovrič (TK Domžale), ki je v Velenju upravičila vlogo favoritinje. V obračunu za naslov je Lovričevo poizkušala zaustaviti Brina Šulin (TK Radomlje), ki se je še drugi teden zapored prebila v veliki finale. Pred 7 dnevi je v Ljubljani osvojila turnir v starostni kategoriji Zala U16, tokrat pa je morala priznati premoč nasprotnici.

Pia Lovrič najboljša v Velenju. (Foto: Instagram)

Lovričeva je delovala izjemno prepričljivo in Šulinovi v finalu dopustila eno samo igro. Končni rezultat je bil 6:0 in 6:1.

Naslednji turnir v starostni kategoriji Petrol U18 bo potekal od 15. do 17. avgusta v Portorožu.