TOP 5: Največja presenečenja sezone 2018

Letos smo dobili kar nekaj presenečenj, torej tekem, kjer so slavili nefavoriti, medtem ko so najboljši tenisači sveta ostali šokirani in poraženi. Na peto mesto lestvice takšnih tekem se je uvrstil Alender Zverev oziroma njegov krvnik Marius Copil.

Stefanos Tsitsipas (Foto: ATP)

Ta je prišel v Basel poln samozavesti, ki ga je ponesla v finale proti Rogerju Federerju. V polfinalu je šokiral še Marina Čilića. Na četrto mesto lestvice porazov se je uvrstil Lamine Ouahab, ki je v treh nizih premagal Philippa Kohlschreiberja. Igrala sta v Marrakechu, in sicer je bil Lamine boljši v prvem krogu. Nemec zagotovo ni pričakoval tega.

Največja presenečenja v sezoni 2018 (po ATP uvrstitvi)

No. 426 Jurgen Melzer No. 22 Milos Raonic Vienna

Nadaljujemo s tretjim mesto. Borna Čorić je s 7:6, 3:6 in 6:2 v finalu turnirja Halle premagal Rogerja Federerja in s tem presenetil vso teniško javnost. Hrvat do tistega trenutka ni igral najboljši tenis, Federer pa je na travi vedno glavni favorit. “Zares sem presenečen, niti sanjal nisem o tem,” je po zmagi povedal mladi Čorić.

Stefanos v finalu Toronta (Foto: Google)

Glede na to, da je Federer eden najvišje postavljenih igralcev, se zmaga proti njemu hitro lahko šteje za veliko presenečenje. Ampak res pa nihče ni pričakoval, da bo Švicar padel pred Thanasijem Kokkinakisom. V Miamiju ga je Avstralec, ki v zadnjih letih še vedno išče pravo formo in tisti preboj med najboljše, ki so mu ga napovedovali v začetku kariere, premagal v drugem krogu. Slavil je po podaljšani igri tretjega niza.

Na prvo mesto lestvice pa se je zavihtel Stefanos Tsitsipas, in to kar z nekaj zmagami, ki so osupnile. Njegova pot na Masters turnirju v Torontu je bila zares navdušujoča. Letos si je priboril tudi ATP nagrado za najbolj izpopolnjenega igralca v letu 2018. Najprej je domov poslal Dominica Thiema, nato 10. igralca sveta Novaka Đokovića, čemur je sledila zmaga proti 3. igralcu sveta Alexandru Zverevu, za konec pa Kevin Anderson, ki je takrat stal na 6. mestu ATP lestvice. Za nagrado je igral v finalu proti Rafaelu Nadalu.