Serena in “Nole” izbrana za igralca desetletja

Novak Đoković je bil izbran za najboljšega igralca desetletja. (Foto: Twitter/Tennis)

Televizijska mreža Tennis Channel je v mesecu decembru določila najboljšega tenisača in najboljšo tenisačico desetletja. V moški konkurenci je ta naziv pripadel Srbu Novaku Đokoviću, pri ženskah pa pričakovano Američanki Sereni Williams.

Zmagovalec po izboru TV mreže Tennis Channel Novak Đoković je v letih od 2010 do 2019 osvojil kar 15 turnirjev za Grand Slam, skupaj pa kar 61 naslovov. V omenjenem desetletju je srbski tenisač na ATP turnirjih zbral 627 zmag in 100 porazov. Svoj prvi naslov, hkrati tudi edini pred letom 2010, na turnirjih velike četverice je Đoković sicer osvojil leta 2008 na Odprtem prvenstvu Avstralije.

Na drugo mesto so uvrstili Španca Rafaela Nadala, za njim pa se nahaja do sedaj najtrofejnejši tenisač na turnirjih za Grand Slam Roger Federer. Švicar je v zadnjih 10 letih uspel slaviti naslov na 5 turnirjih za Grand Slam, skupno pa jih je osvojil 20. Med najboljšo 10-erico zadnjega desetletja se je znašel tudi Marin Čilić (na 6. mestu) ter dva zdaj že upokojena tenisača, David Ferrer (7. mesto) in Tomas Berdych (8. mesto).

10. Dominic Thiem

Serena Williams najboljša v zadnjem desetletju. (Foto: Twitter/Tennis)

Serena najboljša pri ženskah

Tennis Channel je ob lestvici najboljših 10 tenisačev v zadnjem desetletju objavil tudi lestvico 10 najboljših tenisačic. Tam na vrhu kraljuje Serena Williams, ki je v zadnjih 10 letih osvojila kar 16 turnirjev za Grand Slam, od tega 4 v konkurenci dvojic. Skupno je osvojila 37 WTA turnirjev, zbrala pa 377 zmag in 45 porazov.

Na drugem mestu Američanki sledi Romunka Simona Halep z 2 osvojenima turnirjema velike četverice, na tretjem pa se nahaja Nemka Angelique Kerber.