Challenger Florence: Rola klonil proti Egipčanu

Aljaž BAljaz Bedene. (Foto: zimbio.com)edene se v Brisebaneu na naigral. (Foto: zimbio.com)

Aljaz Bedene. (Foto: zimbio.com)

Slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu na turnirju serije Challenger v Orleansu ni uspelo ubraniti naslova iz lanske sezone. Ljubljančana je v četrtfinalu zaustavil Šved Mikael Ymer, ki kasneje ugnal tudi Tsongaja. Že v osmini finala se je turnir v Italiji zaključil za Blaža Rolo.

Aljaž Bedene je v lanski sezoni v finalu turnirja v Orleansu z 2:1 v nizih ugnal domačina Antoinea Hoanga, letos pa se je pot za Ljubljančana končala v četrtfinalu.

Z rezultatom 7:6(2) in 6:4 ga je ugnal Šved Mikael Ymer, ki je kasneje v polfinalu s povsem identičnim rezultatom ugnal še glavnega favorita Jo-Wilfrieda Tsongaja. Bedene je imel svoje možnosti predvsem v prvem nizu, ko je v 9. igri prišel do ‘breaka’ in serviral za zmago v nizu. 21-letni Šved se je tedaj rešil, kasneje dobil podaljšano igro, nato pa v drugem nizu Slovencu še dvakrat odvzel servis.

Safwat znova zaustavil Rolo

V Italiji se je turnir serije Challenger v osmini finala zaključil za Blaža Rolo. Ptujčan je v svojem prvem obračunu po pravi drami ugnal Španca Oriolo Roco Batallo, v osmini finala pa ga je še drugič v manj kot 14 dneh ugnal Egipčan Mohamed Safwat. Ta je po uri in 53 minutah slavil zmago s 6:4, 5:7 in 6:4. Egipčan je kasneje dobro formo potrdil tudi s četrtfinalno zmago nad Nizozemcem Robinom Haasejem.