Rola v Kazahstanu zapravil žogico za niz in znova obstal v 1. kolu

Rola ni uspel presenetiti 1. nosilca. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola tudi na drugem turnirju serije Challenger v Nur-Sultanu ni uspel preskočiti prve ovire. Tokrat mu žreb ni prizanesel, saj mu je že v 1. kolu namenil prvega nosilca.

Po tem, ko je v preteklem tednu v Kazahstanu v 1. kolu klonil proti Rusu Pavlu Kotovu (265. igralec sveta), je Blaž Rola tokrat v 1. kolu moral priznati premoč 78. igralcu sveta Soonwoo Kwonu iz Južne Koreje. Igralec, ki je še v preteklem tednu nastopal na turnirju serije ATP 250 v Singapurju in imel v četrtfinalu proti Marinu Čiliću celo zaključno žogico, je upravičil vlogo favorita in dvoboj po uri in 34 minutah dobil z rezultatom 7:5 in 6:2.

Usodnih 6 zaporednih izgubljenih iger

Rola je predvsem v prvem nizu imel svoje priložnosti, saj je pri vodstvu s 5:3 serviral za zmago in imel pri rezultatu 40:30 na voljo tudi žogico za niz. Korejec se je rešil in nanizal kar 6 zaporednih iger ter tako pobegnil na prednost 7:5 in 2:0. V  nadaljevanju je Rola nekajkrat še ogrozil servis nasprotnika, a v ključnih trenutkih je bil bolj zbran Kwon.

Rola se bo v Kazahstanu še drugi teden zapored preizkusil tudi v dvojicah. Tokrat bo združil moči z Indijcem N. Sriramom Balajijem.