Rola strl odpor domačina, zdaj proti ex. 29 igralcu sveta

Blaž Rola je na Japonskem uspešno preskočil prvo oviro. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Blaž Rola se je na turnejo vrnil z zmago. V 2. krogu skoraj 55.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger v Yokohami je Ptujčan s 7:6(3) in 6:4 strl odprl domačina Uchide. Za četrtfinale se bo meril proti nekdanjemu 29. igralcu sveta.

V tekmi 2. kroga naloga za Blaža Rolo ni bila enostavna. 282. igralec sveta Kaichi Uchida je v prvem nizu Slovencu dvakrat odvzel začetni udarec in pri vodstvu s 5:4 na svoj začetni udarec imel na voljo tudi žogico za niz. Rola se je rešil in prvi niz dobil po podaljšani igri.

V drugem je drugi najvišjeuvrščeni slovenski tenisač v 6. igri rešil dve povezani žogici za “break”, v naslednji igri pa prišel do ključnega odvzema servisa. V 10. igri je po rezultatu 30:30 dobil dve zaporedni točki in si zagotovil mesto v osmini finala.

Naslednji nasprotnik bo Dudi Sela

Na papirju precej težja naloga Rolo čaka v osmini finala, ko mu bo nasproti stal nekdanji 29. igralec sveta Dudi Sela. Izraelec pri 33 letih ne večja več za tako neugodnega tekmeca kot pred leti, a na čase vseeno opozori nase tudi na katerem izmed turnirjev serije ATP. Trenutno zaseda 182. mesto, z Rolo pa se je pomeril že dvakrat. V Davisovem pokalu v Sloveniji je bil Rola na Izraelčevi neljubi peščeni podlagi boljši s 3:0 v nizih, v Izraelu pa je na trdi podlagi slavil Sela.

ATP Challenger Yokohama (Japonska, $54.160, trda podlaga, zunaj)