Rola oddrvel v četrtfinale Challengerja v Bielli, med 8 tudi Kavčič

Blaž Rola v Tennesseeju do naslova v dvojicah. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Slovenska teniška igralca Blaž Rola in Blaž Kavčič sta bila v sredo na turnirju serije Challenger v italijanski Bielli znova uspešna. Do nove prepričljive zmage se je prebil Rola, medtem ko je Kavčič za zmago proti nasprotniku iz Tajvana potreboval tri nize.

Blaž Rola zabeležil novo zmago. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Blaž Rola je obračun 2. kola proti 198. igralcu sveta Andrei Collariniju pričel na najboljši možen način. Prvi niz je dobil s kar 6:0, za 6 osvojenih iger pa potreboval le 24 minut. V drugem nizu je Argentinec hitro povedel z 2:0, a Rola se je na to odlično odzval in znova nanizal kar 5 zaporednih iger. Tri zaključne žogice je Ptujčan imel že na servis nasprotnika pri vodstvu s 5:2, dvoboj pa nato uspešno zaključil v naslednji igri, ko je izkoristil skupno 5. žogico za zmago.

Dlje časa se je v 2. kolu na igrišču zadržal Blaž Kavčič, ki je do zmage proti Tajvancu Chung Hsin Tsengu (287. igralec sveta) prišel po treh odigranih nizih. Prvi je z rezultatom 6:3 pripadel Tajvancu, ki je tudi v drugem nizu povedel z 2:0, a Kavčič je našel pot do preobrata. Drugi niz je dobil s 6:3, v tretjem pa že vodil tudi s 5:1, na koncu pa ga dobil z rezultatom 6:3.

Rola se bo za mesto v polfinalu pomeril proti Italijanu Matteu Violi (229. igralec sveta), medtem ko Kavčiča čaka obračun proti boljšemu iz dvoboja Pellegrino A./Cressy M.