RG: Jakupovićeva ostala brez preboja v 2. krog

Jakupovićeva ni izkoristila priložnosti, ki se ji je ponudila po odpovedi Bacsinszkyjeve. (Foto: inmedia)

Kot prva izmed petih slovenskih predstavnikov se je v glavnem delu Odprtega prvenstva Francije predstavila Dalila Jakupović, ki v obračunu 1. kroga ni uspela premagati španske nasprotnice Georgine Garcie-Perez. Primorka je po uri in 12 minutah igre klonila s 3:6 in 4:6.

Odlična priložnost se je ponudila Dalili Jakupović, ki je po odpovedi nastopa Timee Bacsinszkyi prišla do premiernega nastopa na glavnem delu turnirja za Grand Slam. V 1. krogu je 27-letno Primorko čakal obračun proti španski kvalifikantki Georgini Garcii-Perez, ki je enkrat pred tem že morala priznati premoč Jakupovićevi. Tokrat je bila boljša Španka, ki se je prebila v 2. krog, tam pa jo čaka obračun proti Danki Caroline Wozniacki.

Izkoristila le eno izmed sedmih žogic za “brejk”

Slovenka je proti 219. igralki sveta veljala za favoritinjo obračuna, že v prvi igri pa se je prebila do treh vezanih žogic za odvzem servis nasprotnice (0:40). Jakupovićeva ni izkoristila nobene, Španka pa je napad pripravila v 8. igri, ko je izkoristila drugo žogico za “brejk” na srečanju in povedla s 5:3. Dalila je imela v 9. igri znova priložnost, da odvzame servis nasprotnici, a vodstva s 15:40 ni uspela pretvoriti v “ribrejk”. Tudi drugi niz se ni pričel po željah Slovenke, ki se je hitro znašla v zaostanku z 1:3, v 6. igri drugega niza pa je vendarle izkoristila “brejk” žogico (7. na tekmi) in rezultat poravnala na 3:3. Kasneje je Jakupovićeva celo povedla s 4:3, a nato po treh zaporednih izgubljenih igrah morala seči v roko nasprotnici in ji čestitati za preboj v nadaljnje tekmovanje.

Kljub porazu se bo lahko Dalila Jakupović mirneje pripravila na nadaljevanje sezone, saj tekmovalke, ki izgubijo 1. krog prejmejo 40.000€ denarne nagrade. Jakupovićeva Pariza sicer še ne zapušča, saj bo na letošnjem Roland Garrosu nastopila tudi v konkurenci dvojic.

Odprto prvenstvo Francije, Roland Garros 2018 (Pariz, €17,413,735), pesek, posamezno (Ž)
1. krog: Garcia-Perez G. (Špa/Q) – Jakupović D. (Slo/LL) 6:3, 6:4
1. krog: Hercog P. (Slo) – Pavlyuchenkova A. (Rus)