RG: Hercogova drago prodala kožo proti lanski finalistki

Hercogova je v Parizu vse prej kot razočarala. (Foto: Instagram/team Polona)

Slovenski tenisačici Poloni Hercog se ni uspelo prvič v karieri prebiti v osmino finala turnirja za Grand Slam, a v 3. krogu Roland Garrosa je 28-letna Mariborčanka vse prej kot razočarala. Lanska finalistka turnirja Sloane Stephens se je zmage veselila šele po 2 urah in 34 minutah.

Pred turnirjem v Parizu sta se Sloane Stephens in Polona Hercog med seboj pomerili 3-krat, vse tri obračune pa je mlajša Američanka dobila z 2:0 v nizih. Sprva je tako kazalo tudi tokrat, saj je Stephensova prvi niz dobila s 6:3, takoj v začetku drugega niza pa povedla z 2:0.

Hercogova je že na peščenem turnirju v Madridu dokazala, da se proti Stephensovi lahko bori tudi za zmago, v nadaljevanju tokratnega obračuna pa je to le še potrdila. Najprej je rezultat v drugem nizu poravnala na 2:2, v 10. igri drugega niza, ko je Američanka servirala za zmago, pa ostala zbrana in rešila 3 zaključne žogice. Sledila je maratonska 11. igra, ki jo je dobila Hercogova, v naslednji igri pa je prvi lopar Slovenije izkoristil prvo žogico za niz in tenisačici sta se podali v tretji niz.

Tudi v odločilnem nizu je sprva kazalo na gladko zmago Američanke, ki je povedla že s 4:0, a Hercogova se je znova povsem vrnila v igro. Dobila je tri igre zapored, pri zaostanku s 3:4 pa se je na servis Stephensove prebila do ‘deuca’. Američanka je zdržala, povedla s 5:3, pri vodstvu s 5:4 pa izkoristila 5. zaključno žogico in si zagotovila mesto v osmini finala.

Hercogova je tako še v tretjem obračunu v 3. krogu kateregakoli izmed turnirjev za Grand Slam ostala brez zmage. Kljub temu je lahko s predstavami na letošnjem OP Francije zadovoljna, saj je še enkrat več napovedala povratek med najboljše.

OP Francije (Pariz, $23,029,029, pesek, zunaj), posamezno (Ž)