RG: Nadal rešil 4 žogice za niz in slavil zmago s 3:0

Prvi igralec sveta in 10-kratni šampion Rafael Nadal je v turnir vstopil kot glavni favorit in se uspešno prebil mimo prve ovire. Svojo pot proti novemu naslov je pričel proti Simoneju Bolelliju, ki je nadomestil Alexandra Dolgopolova. Italijan se je dobro upiral, a na koncu ni prišel do osvojenega niza.

Srečanje je prekinil dež pri rezultatu 6-4 6-3 0-3 za Rafaela Nadala. Španec se je naslednji dan, ko sta tekmovalca nadaljevala z igro, takoj prebil do izenačenja na 3:3, kljub temu pa v podaljšani igri bil primoran rešiti 4 zaključne žogice za niz Italijana. Slednji je namreč v tie-breaku vodil s 6:3, nato še s 7:6, na koncu pa klonil z 9:11. Nadala v 2. krogu čaka obračun proti Argentincu Guidu Pelli. Tenisača sta se do sedaj pomerila enkrat in sicer lansko leto v Indian Wellsu, ko je obračun s 6:3 in 6:2 dobil Rafa.