Prihodnost je tu! Zverev po Federerju ponižal še Đokovića

Alexander Zverev je šokiral tako Novaka Đokovića kot tudi celotno teniško javnost, saj je večina več možnosti pripisovala Srbu, ki ta teden sploh še ni izgubil začetnega udarca. Nemec pa očitno ni prebral scenarija in slavil v dveh gladkih nizih. Po zmagi proti Rogerju Federerju je prikazal še eno izjemno predstavo in postal šampion v Londonu.

Zmagoslavni Alexander Zverev na tleh po tem, ko je osvojil največji turnir v karieri (Foto: ATP)

Zaslužene počitnice za Alexandra Zvereva, ki je najboljši tenis prihranil za na konec. V polfinalu je najprej z izvrstno predstavo ugnal Rogerja Federerja, nato pa v finalu s 6:4 in 6:3 še Novaka Đokovića za največji naslov v njegovi karieri. “V tem trenutku sploh ne morem opisati občutkov,” je povedal Zverev. “Neverjetno srečen sem, saj gre za največjo zmago v karieri.”

21-letnik je najmlajši zmagovalec ATP Finals turnirja od leta 2008, ko je turnir osvojil ravno njegov današnji nasprotnik Novak Đoković. Poleg tega pa je prvi nemec po letu 1995 in zmagi Borisa Beckerja. Končal je pravljico Novaka Đokovića, ki se je dokočno vrnil in v drugi polovici sezone dobil ne le dva Grand Slam, ampak tudi prvo mesto na ATP lestvici. Enkrat je moral izgubiti, na žalost za njegove navijače je bilo ravno v zadnji tekmi sezone.

Vse je kazalo, da bo še šestič slavil Novak, toda že od uvodnih minut smo lahko videli taisti agresivni tenis, ki ga je Zverev kazal proti Federerju. Prvi večji brejk mu je uspel v deveti igri prvega niza po napaki njegovega nasprotnika. V naslednji igri je mirno odserviral in prevzel vodstvo, kar je sledilo v drugem nizu, pa bi si težko predstavljali. Najprej je ušel na brejk prednosti, nato pa pri vodstvu 5:3 še enkrat odvzel servis Srbu, ki je pred štirimi dnevi v njunem skupinskem dvoboju gladko slavil z izgubo let petih iger. Tako velika razlika se lahko v kratkem času naredi pri tenisu, kjer odločajo malenkosti. Tudi če bi čez nekaj ur igrala ponovno, bi bil lahko rezultat precej drugačen.

“Rad bi čestital Novaku za odličen tenis in odlično drugo polovico sezone. Komajda si izgubil kakšno tekmo, zato sem res hvaležen, da si izgubil danes proti meni,” je še dodal Zverev. “Ta teden sva igrala dvakrat in vsi vemo, kako dober si, hočem pa omeniti tudi, kako dober človek si. Imela sva veliko pogovorov o življenju. Cenim, da si mi pustil zmagati danes.”

Alexander Zverev bo za zmago zaslužil 2,5 milijona dolarjev in 1300 ATP točk, sezono pa bo končal na 4. mestu, kar mu je uspelo že drugo leto zapored. “Rad bi se zahvalil tudi očetu, ki me trenira že celotno življenje. Mislim, da ne bo nehal jokati vse do naslednjega leta. Hvala Ivanu Lendlu, da se je pridružil ekipi. Zaenkrat nama gre kar dobro.”