Od tenisa se poslavlja Marija Šarapova

Marija Šarapova pomahala tenisu v slovo. (Foto: Twitter)

Slovo od profesionalnega tenisa je danes oznanila Marija Šarapova. 32-letna Rusinja je v karieri doživela ogromno vzponov in padcev, osvojila 5 turnirjev za Grand Slam, leta 2012 pa v Londonu posegla tudi po srebrni olimpijski medalji.

Kako končaš edini način življenja, ki si ga poznal? Kako zapustiš igrišča, na katerih si igral kot majhna deklica? Kako se posloviš od igre, ki jo imaš rad? Tenis, poslavljam se,” je zapisala Rusinja Marija Šarapova. “Tenis mi je pokazal svet – in pokazal mi je, za kaj sem bila ustvarjena. Na tej poti sem odraščala in dozorela. Ne vem še, kaj bom počela, v vsakem primeru pa bom pri novih izzivih dala vse od sebe. Še vedno bom plezala na nove gore, še vedno bom rasla,,” so bile besede, ki jih je nekdanje dekle slovenskega košarkarja Saše Vujačića namenilo za konec svoje kariere.

Pri vsega 17 letih je Marija Šarapova osvojila svoj prvi turnir za Grand Slam, ko je v finalu Wimbledona z 2:0 v nizih ugnala Sereno Williams. Leto dni kasneje je postala 1. igralka sveta, kasneje pa na turnirjih za Grand Slam do naslova posegla še 4-krat. Leta 2008 je z Rusijo osvojila Pokal federacij, 4 leta kasneje postala olimpijska podprvakinja, leta 2016 pa bila zaradi pozitivnega rezultata na dopingu za nekaj časa tudi suspendirana.