Nesrečen poraz Kavčiča v kvalifikacijah Roland Garrosa; zmaga Srebotnikove v Strasbourgu

Blaž Kavčič je igrišče na Gran Canarii zapustil dobre volje. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Po Blažu Roli je ekspresno z nastopi v kvalifikacijah Roland Garrosa zaključil tudi Blaž Kavčič. 33-letni Ljubljančan je bil v drugem nizu proti Andreyju Kuznetsovu dvakrat le točko oddaljen od napredovanja v 2. kolo, a na koncu ostal praznih rok. Danes v Franciji aktivna tudi Katarina Srebotnik.

Blaž Kavčič poražen proti mladinskemu zmagovalcu WImbledona. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Obračun proti nekdaj 39. igralcu sveta, ki trenutno na ATP lestvici zaseda 570. mesto, je Blaž Kavčič odprl dobro in po štirih zaporednih osvojenih igrah prvi niz po 42 minutah dobil z rezultatom 6:4. Dobro je Ljubljančanu kazalo tudi v drugem nizu, ko je pri vodstvu s 4:3 na voljo imel žogico za ‘break’, a je ni uspel izkoristiti.

Nova izjemno lepo priložnost si je “Kaljut” priigral v podaljšani igri drugega niza, ko se je do prve zaključne žogice prebil pri vodstvu s 7:6, pri vodstvu z 8:7 pa je imel zaključno žogico še ob svojem začetnem udarcu. Rus Andrey Kuznetsov se je rešil, tie-break dobil z rezultatom 10:8, v tretjem nizu pa že v 2. igri prišel do ključnega ‘breaka’. Skupno je Rus osvojil 103 točke, Kavčič pa se je ustavil pri 97.

Roland Garros (OP Francije, Pariz, €18.209.040, pesek, zunaj), kvalifikacije (M), 1. kolo
Moroni M. (Ita) – Rola B. (Slo/32) 6:4, 7:6(7)
Kavčič B. (Slo) – Kuznetsov A. (Rus) 6:4, 6:7(8), 3:6