Nekdaj 10. igralka sveta v Dubaju zaustavila Hercogovo

Polona Hercog Doho zapušča brez zmage. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisačici Poloni Hercog se je v Dubaju zataknilo pri zadnji kvalifikacijski oviri. Uvrstitev v glavni del izjemno močnega turnirja serije WTA Premier ji je preprečila Francozinja Kristina Mladenović.

Polona Hercog brez nastopa v glavnem delu tekmovanja. (Foto: Instagram)

Polona Hercog in Kristina Mladenović sta se v Dubaju znova pomerili po 8 letih. Tako leta 2012 kot tudi danes sta se igralki pomerili za mesto v glavnem delu turnirja, razplet pa je bil tokrat drugačen.

Vzela tudi zdravniški odmor

Hercogova je tekmo pričela z ‘breakom’, nato pa pri začetnem udarcu v prvem nizu trikrat klonila tudi sama. Prvi niz je po 43 minutah z rezultatom 6:3 pripadel Francozinji, ki je več pokazala tudi v drugem nizu. Pri zaostanku z 1:2 je Hercogova še imela 3 priložnosti, da rezultat poravna na 2:2, ko je Mladenovićeva povedla s 4:1, pa večjih možnosti za povratek ni bilo več.

Prav pri zaostanku z 1:4 v drugem nizu je Hercogova posegla tudi po zdravniškem odmoru, po katerem igre ni več osvojila. Za Mariborčanko je bil turnir v Dubaju šele drugi v letošnji sezoni. Pred tem je nastopila le na OP Avstralije, kjer jo je v 2. krogu zaustavila Simona Halep.

Tudi po turnirju v Dubaju bo Hercogova ostala trdno zasidrana med najboljših 50 tenisačic na svetu.