Lara Smejkal na Floridi že pri šestih zmagah, s štirimi ji v Antaliji sledi Noka Jurič

Najvišje uvrščena slovenska mladinka Lara Smejkal nadaljuje z odličnim nastopanjem na J4 turnirju na Floridi. V četrtek bo med drugim že lovila tudi turnirsko zmago v dvojicah.

WTA Portoroz 004999 210912 VID - Lara Smejkal na Floridi že pri šestih zmagah, s štirimi ji v Antaliji sledi Noka Jurič
Noka Jurič v Antaliji nastopa zelo prepričljivo. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Lara Smejkal je v sredo najprej s 6:2 in 6:2 nadigrala Američanko Selah Stibbins in si tako v posamični konkurenci zagotovila mesto v polfinalu, kasneje pa se zaradi poškodbe ene od igralk brez boja prebila še v finale dvojic. V četrtek se bo najprej proti japonski nasprotnici borila za finale med posameznicami, kasneje pa bo skupaj z Američanko Guichardovo lovila še turnirsko zmago v dvojicah.

V Antaliji še naprej zelo prepričljivo nastopa Noka Jurič, ki tudi v tekmi 1. kola glavnega dela ni imela prav nikakršnih težav. Težje delo jo čaka v 2. kolu, kjer se bo pomerila proti 1. nosilki turnirja, Srbkinji Tamari Čurović.

V četrtek se bosta znova na igrišče podali tudi Dalila Jakupović (W25 Estonija) in Veronika Erjavec (W15 Grčija). V ZDA je z nastopi med posamezniki hitro končal Matic Špec, na mladinskem turnirju J4 na Finskem je Aljaž Kirbiš ostal brez zmage.

ITF PRO

W25 Haabneeme (Estonija, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Lemoine Q. (Niz) 6:4, 1:6, 7:5
2. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Aksu A. (Tur) [4.11.]

Dvojice
1. kolo: (3)Husarić A./Jakupović D. – prosto
Četrtfinale: (3)Husarić A./Jakupović D. – Falla J./Muramatsu C. [4.11.]


W15 Antalija (Turčija, pesek), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – Munteanu T. (Rom) 6:1, 6:1
3. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – Ciampa G. (Švi) 6:0, 6:0

1. kolo: Jurič N. (Slo/Q) – Cassani S. (Ita) 6:1, 6:1
2. kolo: Jurič N. (Slo/Q) – Čurović T. (Srb/1) [4.11.]


W15 Heraklion (Grčija, pesek), posamezno
1. kolo: Erjavec V. (Slo/2) – Popa M. (Rom) 6:1, 6:0
2. kolo: Erjavec V. (Slo/2) – Matoula M. (Grč) [4.11.]

Dvojice
1. kolo: (1)Erjavec V./Malešević T. – Iordache A./Spasova B. 6:2, 6:4
Četrtfinale: (1)Erjavec V./Malešević T. – Christopoulou A./Pavlou D. [4.11.]


M15 Fayetteville (ZDA, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Špec M. (Slo/8) – Broom C. (Vb) 1:6, 5:7

Dvojice
1. kolo: Berg O./Špec M. – Mayo K./Van Emburgh J. 4:1* – predaja
Četrtfinale: Berg O./Špec M. – (3)Godhoff G./Paroulek T. [4.11.]


ITF JUNIORS

J4 Boca Raton (ZDA, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Smejkal L. (Slo/1) – Yakoff S. (Zda) 6:2, 6:2
2. kolo: Smejkal L. (Slo/1) – Ogunwale J. (Vb) 6:0, 6:3
Četrtfinale: Smejkal L. (Slo/1) – Stibbins S. (Zda) 6:2, 6:2
Polfinale: Smejkal L. (Slo/1) – Crossley M. (Jap) [4.11.]

Dvojice
1. kolo: (1)Guichard A./Smejkal L. – Crossley A./Loevbjerg F. 2:6, 6:1, 10:3
Četrtfinale: (1)Guichard A./Smejkal L. – Avelar L./Livson D. 6:3, 6:4
Polfinale: (1)Guichard A./Smejkal L. – Makela J./Wang S. b.b.
Finale: (1)Guichard A./Smejkal L. – (2)Ishii S./Kim Y. [4.11.]


J4 Tampere (Finska, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Kirbiš A. (Slo) – Martikainen O. (Fin/6) 3:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: Kirbiš A./Nano M. – (2)Herrmann T./Papamalamis T. 3:6, 4:6



TE Široki Brijeg Open
(U14, 3. kategorija, BIH)

Posamezno
1. kolo: Grčić F. (Slo/WC) – Zahirović R. (Hrv/Q) 6:4, 6:4
2. kolo: Grčić F. (Slo/WC) – Stanisavljević M. (Švi) 0:6, 2:4* – predaja 

Dvojice
1. kolo: Grčić F./Sretenović M. – Gribyakin N./Stanisavljević M. 1:6, 3:6