Klinična predstava Rogerja Federerja proti Andersonu

Roger Federer je nadigral še Južnoafričana. (Foto: zimbio.com)

Švicar Roger Federer drvi proti zmagi na turnirju serije ATP Masters v Miamiju naproti. V četrtfinalem obračunu je 37-letni tenisač prikazal izjemno predstavo proti Kevinu Andersonu in Južnoafričana ugnal s kar 6:0 in 6:4. V polfinalu ga čaka Shapovalov.

Po tem, ko se je Roger Federer v 1. krogu turnirja mučil proti Raduju Albotu in proti Moldavcu izgubil tudi niz, Švicar v nadaljevanju turnirja nastopa precej bolj zanesljivo. Filipu Krajinoviću je v 1/16 finala še uspelo priti do 5 osvojenih iger v enem nizu, Daniil Medvedev in Kevin Anderson pa sta prišla le do 4.

Južnoafričan, ki je Federerja nazadnje v Wimbledonu ugnal po tem, ko je že ubranil žogico za zmago, je bil tokrat povsem nemočen. V prvem nizu ni ujel pravega ritma, Švicar pa je naravnost blestel. Prvi niz je z rezultatom 6:0 dobil po vsega 27 minutah, tudi v drugem nizu pa je hitro povedel z 2:0. Visokorasli Anderson se je vrnil v igri, rezultat izenačil na 3:3, vnovič pa klonil v 9. igri drugega niza, ko je Roger uspelo izkoristiti 6. “break” žogico v igri.

V polfinalu Švicarja čaka obračun proti Kanadčanu Denisu Shapovalovu, ki je bil izjemno zanimivem četrtfinalu s 6:7(5), 6:4 in 6:2 boljši od Američana Francesa Tiafoea.