Klepačeva na Roland Garrosu že do 3. zmage!

Andreja Klepač v Parizu že do 3. zmage. (Foto: Instagram/Andreja Klepač)

Slovenska tenisačica Andreja Klepač na letošnjem Odprtem prvenstvu Francije še naprej ostaja neporažena. 33-letna Koprčanka je v 2. krogu ženskih dvojic skupaj z Lucie Hradecko ugnala nepostavljeno dvojico in si priborila mesto v osmini finala.

Andreja Klepač je na tretji tekmi na Roland Garrosu 2019 prišla še do tretje zmage. Eni zmagi v ženskih dvojicah in eni v mešanih, je dodala novo skupaj s Čehinjo Lucie Hradecko in si tako zagotovila mesto v osmini finala.

Češko-slovenska naveza je bila v 2. krogu s 6:4, 3:6 in 6:3 boljša od naveze Kenin S./Petković A. in si tako priborila zmenek s 7.-postavljeno dvojico Melichar N./Peschke K.

Za Andrejo Klepač četrta zaporedna uvrstitev v osmino finala Roland Garrosa, najdlje pa je prišla prav lani, ko je skupaj s Španko Mario Jose Martinez Sanchez posegla po četrtfinalu. Hradecka ima na Pariz še precej lepše spomine, saj je tu leta 2011 osvojila turnir skupaj z Andreo Hlavackovo, dve leti kasneje pa bila najboljša še z rojakom Františkom Čermakom.

Za razliko od Klepačeve, je bil drugi krog usoden za Katarino Srebotnik, ki skupaj z Američanko Raquel Atawo ni uspela premagati naveze Krawczyk D./Pegula J. Vseameriška naveza je bila boljša s 7:5 in 6:3.