Juvanova v Wimbledonu odvzela niz veliki Sereni

Juvanova je na koncu vendarle morala priznati premoč 23-kratni zmagovalki turnirjev za Grand Slam. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Kaja Juvan je pri 18 letih še enkrat več opozorila nase, ko je v 2. krogu Wimbledona odvzela prvi niz Sereni Williams, zmage pa se je na koncu vendarle veselila 19 let starejša Američanka.

23-kratna zmagovalka turnirjev za Grand Slam Serena Wiliams, ki je v Wimbledonu v konkurenci posameznic slavila že kar 7-krat, je pred obračunom s Kajo Juvan veljala za absolutno favoritinjo. A to na začetku obračuna na terenu nikakor ni bilo videti.

Juvanova je odigrala brez napak, nerazpoložena Williamsova pa na napade slovenske tenisačice ni bila pripravljena. Tretja najvišje uvrščena Slovenka na WTA lestvici je uspela povezati odličnih 6 iger, prvega niza pa je bilo ob rezultatu s 6:2 v korist Juvanove konec po 27 minutah.

Serena ujela ritem pri servisu

V uvodni igri drugega niza je Juvanovi uspelo ubraniti eno ‘break’ žogico, druge pač ne. Williamsova se je ob ‘breaku’ vidno sprostila, za nameček pa svoje močne servise pošiljala povsem ob črti.

Drugega niza je bilo konec po 32 minutah, Serena pa je odgovorila z enako mero kot v prvem nizu Kaja. Slednja je v 3. igri tretjega niza izvlekla izjemno pomembno igro na svoj začetni udarec, povedla z 2:1, nato pa je Američanka nanizala 4 iger zapored in se prebila v prednost s 5:2. Juvanovi je kasneje uspelo izkoristiti še 3 ‘break’ žogico, zaostanek je znižala na 4:5, nato pa je Williamsova s kar 3 asi v naslednji igri dvoboj vendarle uspela zaključiti.