Juvanova v Melbourneu uspešna tudi v drugo

Kaja Juvan že do druge zmage. (Foto: Instagram)

19-letna slovenska tenisačica nadaljuje z odličnim nastopanjem v kvalifikacijah Odprtega prvenstva Avstralije. Po Gruzijki Gorgodzejevi, je kravato zavezala še domači povabljenki, po drugi zmagi pa je le še eno oddaljena od preboja v glavni del turnirja.

Tako kot v 1. krogu proti Ekaterini Gorgodze, je Kaja Juvan tudi svoj obračun 2. kroga kvalifikacij pričela izjemno prepričljivo. Domači povabljenki Storm Sanders ni dovolila, da bi prevzela pobudo in hkrati sploh osvojila katero izmed iger. Prvega niza, ki ga je Juvanova dobila z rezultatom 6:0 je bilo konec po vsega 25 minutah.

V nadaljevanju se je Avstralka uspela vpisati na rezultatsko tabelo, po dveh izgubljenih servisnih igrah Juvanove pa je postalo jasno, da bo obračun odločil tretji niz. Tam je znova bolje odigrala slovenska tenisačica, ki se je hitro prebila do vodstva s 4:1, nato pa imela celo nekaj priložnosti, da uide na dva ‘breaka’ prednosti. Zapravljena priložnost jo ni ustavila, z novima dvema osvojenima servisnima igrama pa dokončno potrdila zmagovalko.

Za glavni del proti 6. nosilki

Najtežja ovira na poti do glavnega dela turnirja Juvanovo čaka v zadnjem, 3. kvalifikacijskem krogu. Slovenski tenisačici bo namreč nasproti stala 3 leta starejša Natalia Vikhlyantseva, trenutno 112. igralka sveta.

Leta 2017 je Rusinja veljala že za 54. igralko sveta. Tenisačici se do sedaj med seboj še nista pomerili.

OP Avstralije (Melbourne), kvalifikacije, posamezno (Ž)
1. krog: Gorgodze E. (Gru) – Juvan K. (Slo/18) 1:6, 0:6
2. krog: Sanders S. (Avs/WC) – Juvan K. (Slo/18) 0:6, 6:2, 3:6
3. krog: Vikhlyantseva N. (Rus/6) – Juvan K. (Slo/18)