Juvanova ubranila 7 zaključnih žog in porazila Venus!

Juvanova ugnala do sedaj največje ime ženskega tenisa. (Foto: Twitter)

Na turnirju serije WTA International v Acapulcu bomo v 2. krogu spremljali vseslovenski obračun. Da je temu tako, sta zaslužni Tamara Zidanšek, ki je do zmage v 1. krogu prišla že včeraj, ter Kaja Juvan, ki je po pravi drami in 7 ubranjenih žogicah za zmago na kolena spravila Venus Williams.

Obračun 1. kroga turnirja v Acapulcu, ki poteka na trdi podlagi, je trajal 2 uri in 43 minut, ni pa ga dobila 7-kratna zmagovalka turnirjev za Grand Slam v posamični konkurenci ter 14-kratna zmagovalka tovrstnih turnirjev v konkurenci dvojic. Dvakratna zmagovalka turnirja v Acapulcu Venus Williams je klonila in to proti 20 let mlajši slovenski tenisačici Kaji Juvan.

Rešila 11 ‘break’ in 7 zaključnih žogic

Tretja najvišje uvrščena slovenska tenisačica, ki je s 3. zmago v Acapulcu naredila nov velik korak k preboju med elitno 100-terico, je tako prvi niz kot tudi drugi niz pričela bolje od nasprotnice, a se kljub temu v drugem morala boriti za obstanek v obračunu. V prvem nizu je Williamsova zaostanek z 2:4 spremenila v zmago s 6:4, tudi v drugem pa se po zaostanku z 2:4 znašla na podoben način.

Ko je na servis Juvanove pri rezultatu 4:5 Williamsova prišla do kar 3 vezanih žogic za zmago (0:40), je vse kazalo, da bo obračuna vsak čas konec. Ljubljančanka je ostala mirna, najprej rešila 3 zaključne žogice, nato pa v isti igri še 4. Kasneje je s pogumno igro in vse boljšim občutkom na forehandu prišla do zmage v podaljšani igri, v 3. nizu pa svoje delo le še dokončala.

Z Zidanškovo že danes

Po zmagi Juvanove je postalo jasno, da bomo v Acapulcu spremljali vseslovenski obračun, zmagovalka pa bo napredovala v četrtfinale turnirja. Tamara Zidanšek in Kaja Juvan se bosta na teren podali že danes in sicer ob 23. uri po našem času.

Ob Juvanovi je na teren stopila tudi Dalila Jakupović, ki v konkurenci dvojic skupaj z Danko Kovinić tokrat ni našla pravih občutkov. Dvojica Hibino N./Watson H. je bila boljša s 6:4 in 6:1.