Juvanova izpadla, Hercogova in Zidanškova dobili tekmici

Kaja Juvan v Aucklandu (Foto: Instagram)

Slovenski tenisačici Kaji Juvan se na prvi tekmi v novi sezoni ni uspelo prebiti do zmage. V kvalifikacijah turnirja serije WTA International je 18-letna Ljubljančanka dobro pričela obračun proti Brazilki Beatriz Haddad Maii, na koncu pa vendarle morala priznati premoč 4 leta starejši tekmici.

Kaja Juvan v Aucklandu ni uspela preskočiti kvalifikacijske ovire. (Foto: Instagram)

Že sam položaj na WTA lestvici, kjer Beatriz Haddad Maia zaseda 185. mesto, Kaja Juvan pa velja za 178. igralko sveta, je napovedoval izenačen obračun. V prvem nizu Kaja nasprotnici ni ponudila niti ene žogice za odvzem servisa, sama pa je izkorstila 2 do 4 in po 36 minutah dokaj zanesljivo prišla do vodstva z 1:0 v nizih.

Juvanova je v drugem nizu povedla z 1:0, Brazilki je uspelo rezultat izenačiti na 1:1, sledili pa to trije “brejki” zapored. Enega več je napravila Haddad Maia, ki je drugi niz po 37 minutah dobila s 6:4. Tudi tretji niz se za Kajo ni pričel obetavno, saj je ob ob prvi servisni igri klonila, v nadaljevanju obračuna pa si priložnosti za “ribrejk” ni uspela priigrati.

Še dve Slovenki

Juvanova bo v naslednjih dneh pričela s pripravami na kvalifikacije Odprtega prvenstva Avstralije, v Aucklandu pa se bosta do odmevnega rezultata uspeli prebiti dve Slovenki. Tamara Zidanšek se bo v 1. krogu 250.000$ vrednega turnirja pomerila proti Viktorii Kuzmovi (50. na WTA lestvici), na papirju še težji obračun pa čaka Polono Hercog, ki bo 3. v karieri poizkušala ugnati 28. igralko sveta Su-Wei Hsieh.

Svojega tekmeca v Brisebaneu je dobil tudi Aljaž Bedene, ki se bo v 1. krogu pomeril proti Milosu Raonicu.

WTA International Auckland (Nova Zelandija, $250.000, trda podlaga), 1. krog kvalifikacij
Haddad Maia B. (Bra) – Juvan K. (Slo) 3:6, 6:4, 6:2